dzisiaj jest: 17 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Propozycje do strategii Małopolski

rozmiar tekstu w artykule:

strat malop miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie w sprawie Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2020-2030. Przedstawiono podczas niego postulaty dla wschodniej części Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem subregionu tarnowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Edward Czesak z Zarządu Województwa Małopolskiego, Radny Województwa Wojciech Skruch, Poseł Anna Pieczarka oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach. Obecni byli też: Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak, który jest członkiem Komitetu Sterującego ds. Rozstrzygnięć Strategicznych działającego w ramach Zespołu ds. Strategii „Małopolska 2030” oraz przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie - Członek Zarządu Marek Rzepka i pełnomocnik ds. polityki regionalnej Ryszard Nejman.

strat malop 1

Analizując realizację poprzedniej strategii województwa reprezentanci tarnowskiego samorządu gospodarczego podkreślali, że powiększył się dystans między Krakowem a pozostałymi częściami województwa. Dlatego za zasadne uznają, aby w nowej strategii podnieść rangę Tarnowa i Nowego Sącza, które powinny być drugimi biegunami wzrostu. Zaproponowali wpisanie szeregu rozwiązań komunikacyjnych (w tym budowę drogi ekspresowej S73 Tarnów - Kielce ze wschodnią obwodnicą Tarnowa), a także innych przedsięwzięć takich jak np. utworzenie w Tarnowie szpitala klinicznego, przekształcenie PWSZ w uczelnię o profilu akademickim czy budowę lotniska typu GA dla potrzeb biznesowych.

strat malop 2

Za niezwykle ważne dla rozwoju tarnowskiego uznano powstanie trzeciego zjazdu z autostrady A4 w Tarnowie. - Budowa takiego zjazdu w Klikowej byłaby stosunkowo tania i w naturalny sposób przyczyniłaby się do rozwoju przedsiębiorczości na opustoszałych w wielu przypadkach polach klikowskich, gdzie mogłyby być lokowane na przykład centra logistyczne. Zyskalibyśmy bezpośrednie połączenie autostrady z centrum miasta, ale także z obszarami gospodarczymi w gminie Żabno, w tym dynamicznie rozwijającą się strefą w Niedomicach - przekonywał starosta Roman Łucarz.

strat malop 3

Edward Czesak z Zarządu Województwa zapewniał, że wiele zgłoszonych pomysłów bardzo mu się podoba, w tym odnośnie budowy zjazdu z autostrady w Klikowej. - Będziemy w kontakcie. Jestem do Państwa dyspozycji. Jeśli ktoś ma nawet pojedyncze uwagi do strategii to chętnie się spotkam i ich wysłucham. W każdy piątek jestem w tarnowskiej agendzie zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i można się umówić na rozmowę - powiedział Edward Czesak.

strat malop 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:591
Wczoraj:452
W tym tygodniu:591
W tym miesiącu:9447
Ogółem:1232253

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!