dzisiaj jest: 29 września 2020 r.   ::    imieniny: Michalina, Michał, Rafał

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Propozycje do strategii Małopolski

rozmiar tekstu w artykule:

strat malop miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się spotkanie w sprawie Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2020-2030. Przedstawiono podczas niego postulaty dla wschodniej części Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem subregionu tarnowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Edward Czesak z Zarządu Województwa Małopolskiego, Radny Województwa Wojciech Skruch, Poseł Anna Pieczarka oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach. Obecni byli też: Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak, który jest członkiem Komitetu Sterującego ds. Rozstrzygnięć Strategicznych działającego w ramach Zespołu ds. Strategii „Małopolska 2030” oraz przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie - Członek Zarządu Marek Rzepka i pełnomocnik ds. polityki regionalnej Ryszard Nejman.

strat malop 1

Analizując realizację poprzedniej strategii województwa reprezentanci tarnowskiego samorządu gospodarczego podkreślali, że powiększył się dystans między Krakowem a pozostałymi częściami województwa. Dlatego za zasadne uznają, aby w nowej strategii podnieść rangę Tarnowa i Nowego Sącza, które powinny być drugimi biegunami wzrostu. Zaproponowali wpisanie szeregu rozwiązań komunikacyjnych (w tym budowę drogi ekspresowej S73 Tarnów - Kielce ze wschodnią obwodnicą Tarnowa), a także innych przedsięwzięć takich jak np. utworzenie w Tarnowie szpitala klinicznego, przekształcenie PWSZ w uczelnię o profilu akademickim czy budowę lotniska typu GA dla potrzeb biznesowych.

strat malop 2

Za niezwykle ważne dla rozwoju tarnowskiego uznano powstanie trzeciego zjazdu z autostrady A4 w Tarnowie. - Budowa takiego zjazdu w Klikowej byłaby stosunkowo tania i w naturalny sposób przyczyniłaby się do rozwoju przedsiębiorczości na opustoszałych w wielu przypadkach polach klikowskich, gdzie mogłyby być lokowane na przykład centra logistyczne. Zyskalibyśmy bezpośrednie połączenie autostrady z centrum miasta, ale także z obszarami gospodarczymi w gminie Żabno, w tym dynamicznie rozwijającą się strefą w Niedomicach - przekonywał starosta Roman Łucarz.

strat malop 3

Edward Czesak z Zarządu Województwa zapewniał, że wiele zgłoszonych pomysłów bardzo mu się podoba, w tym odnośnie budowy zjazdu z autostrady w Klikowej. - Będziemy w kontakcie. Jestem do Państwa dyspozycji. Jeśli ktoś ma nawet pojedyncze uwagi do strategii to chętnie się spotkam i ich wysłucham. W każdy piątek jestem w tarnowskiej agendzie zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i można się umówić na rozmowę - powiedział Edward Czesak.

strat malop 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:1952
Wczoraj:1914
W tym tygodniu:3866
W tym miesiącu:41732
Ogółem:1495457

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!