dzisiaj jest: 13 maja 2021 r.   ::    imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

koronawirus nfz

baner top lsop

Bitwa Regionów - największy konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich trwa

miniaturka kowr zdjecie miniatura miniaturaKrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa kontynuuje przyjmowanie zgłoszeń po roku przerwy, spowodowanej pandemią i zaprasza do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną, oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. - Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora oraz profilu Polska smakuje na Facebooku. Link do formularza zgłoszeniowego znajduje się tutaj.

plakat scaled