dzisiaj jest: 30 lipca 2021 r.   ::    imieniny: Ludmiła, Julita, Piotr

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Godło Polskie miniaturaW poniedziałek 31 maja, w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

Gratulując odznaczeń, Prezydent podziękował samorządowcom za rozwijanie infrastruktury lokalnej i podkreślił, że to jest ich ogromna zasługa. Jak dodał, "nie byłoby tego w wielu przypadkach, gdyby nie mądre wsparcie ze strony władz centralnych, gdyby nie dobrze zaplanowany sposób wydatkowania różnego rodzaju funduszy, gdyby nie środki przewidziane w budżecie centralnym na to, by wspierać różnego rodzaju formy działalności samorządu". - "Dziękuję też państwu, żeście dali radę w bardzo trudnym czasie, który mam nadzieję powoli jest już za nami, w czasie pandemii koronawirusa" - mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił też, że samorządowcy starają się być blisko swoich wyborców i zaznaczył, że dla niego też jest to "niezwykle ważne zadanie". "Z punktu widzenia Pałacu Prezydenckiego to znacznie trudniejsze, może najtrudniejsze ze wszystkich do tej pory wyzwań, ale bez tej bliskości nie da się dobrze pełnić także tej funkcji publicznej, choć wydaje się ona tak bardzo centralna, bo przecież trzeba objąć całą Polskę. A jednak właśnie trzeba ją objąć" - zaznaczył.

facebook 1622616761728 6805747974184596803

Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został przedstawiciel Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. - Czuję się bardzo zaszczycony tym wyróżnieniem, jednocześnie pragnę podkreślić, iż jest ono również zasługą osób, z którymi współpracuję w samorządzie od lat. Chciałbym im za tę owocną współpracę bardzo podziękować. - powiedział wicestarosta.

facebook 1622616708041 6805747749005873878

Link do zdjęć z uroczystości - tutaj.