dzisiaj jest: 16 września 2021 r.   ::    imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wizyta ministra w Małopolsce

rozmiar tekstu w artykule:

podczas konferencji miniaturaDnia 12 lipca (poniedziałek) na terenie powiatu tarnowskiego, przy rzece Biała, gdzie rozpoczyna się przebudowa wałów przeciwpowodziowych, odbyła się konferencja z udziałem ministra Andrzeja Adamczyka. Prace będą prowadzone na długości prawie 13 km. Jest to kolejny etap realizacji kompleksowej ochrony przeciwpowodziowej na terenie Małopolski.

 

Podczas konferencji obecni byli również: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca, oraz Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Krakowie Małgorzata Sikora.

Przemowa ministra

Jak ocenił minister Andrzej Adamczyk, taka inwestycja jak budowa wałów przeciwpowodziowych "jest potrzebna nie tylko tutaj, ale we wszystkich miejscach, w których obywatele muszą być chronieni przed skutkami powodzi - i tych gwałtownych, i tych wynikających z długotrwałych opadów deszczu". - Nie tylko Małopolska, nasz region, narażony jest na skutki gwałtownych opadów deszczu, na zjawiska, jakimi są tak zwane błyskawiczne powodzie. Co to oznacza? Przede wszystkim zniszczenia, które miałem okazję dzisiaj widzieć - tam, gdzie najbardziej ucierpieli ludzie i nieruchomości. Wiem, że w wielu innych regionach naszego kraju takie sytuacje też miały miejsce" - powiedział minister. Jego zdaniem, tarnowska inwestycja zapewni poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom, których domy i inne nieruchomości sąsiadują z potencjalnie zagrożonymi powodzią terenami.

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca powiedział: - W przyszłym roku już będziemy mieli już kilkanaście kilometrów nowoczesnych wałów podwyższonych całą infrastrukturą, przesłonami filtracyjnymi, zabezpieczone od zwierząt ryjących. Wszystkimi drogami dojazdowymi, przepustami.

W regionie tarnowskim najbardziej ucierpiała gmina Zakliczyn, woda wyrządzała szkody w gospodarstwach i na drogach. - Z tych pagórków dość mocno i szybko wzbierają malutkie potoki, niszcząc drogi. - mówił wicestarosta Jacek Hudyma.

Jacek Hudyma podczas wypowiedzi

Przemowa Jacka Hudymy

Uczestwnicy konferencji podczas przemowy

Uczestwnicy konferencji pozują do wspólnego zdjęcia
Zdj. Paweł Topolski

W budowie dróg i mostów będą pomocne pieniądze z budżetu państwa. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg będzie wspierał naprawę dróg, uszkodzonych w ramach różnego rodzaju zjawisk atmosferycznych - jak zapewnia Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:786
Wczoraj:907
W tym tygodniu:3494
W tym miesiącu:11852
Ogółem:1911611

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd