dzisiaj jest: 17 września 2021 r.   ::    imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Dwie nowe karetki w powiecie tarnowskim

Zgromadzeni pozują do wspólnego zdjecia w tle karetek miniaturaPogotowie Ratunkowe w Tarnowie otrzymało kolejne dwa nowe ambulanse. W symbolicznym przekazaniu karetek tarnowskim ratownikom medycznym uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko, Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion oraz Dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka.

Karetki to nowoczesne modele marki mercedes z napędem na cztery koła i dostosowane do wymaganych standardów medycznych. Tym razem trafią one do dwóch filii tarnowskiego pogotowia: w Zakliczynie i Szerzynach.

Uczestnicy spotkania pozują do wspólnego zdjęcia

– W ostatnim okresie, czyli w zeszłym roku i w tym roku ze środków unijnych ze współfinansowaniem budżetu państwa otrzymaliśmy osiem nowych karetek, wszystkie to były mercedesy i jedną kupiliśmy ze środków własnych - oznajmiła dyrektor pogotowia Kazimiera Kunecka.

Przemowa dyrektor pogotowia

Dla filii wyjazdowej pogotowia ratunkowego w Zakliczynie, przeznaczono ambulans marki Mercedes Benz - zakupiony ze środków unijnych w ramach realizacji projektu "Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia - działanie: Infrastruktura ratownictwa medycznego - w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, oraz innych chorób zakaźnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Planowany całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 520 000 złotych.

Przemowa Poseł Józefy Szczurek-Żelazko

Do filii wyjazdowej pogotowia ratunkowego w Szerzynach trafił ambulans marki Mercedes Benz - zakupiony ze środków własnych PSPR w Tarnowie, w kwocie 500 000 zł.

Uczestnicy spotkania podczas konwersacji

Nowe ambulanse są bardzo dobrze przygotowane do działań ratowniczych, a zarazem zapewniają znaczne usprawnienie pracy załogi ZRM, są samochodami z napędem na wszystkie koła, który świetnie sprawdza się w trudnych warunkach, posiadają mocne silniki oraz automatyczne skrzynie biegów oraz wiele ciekawych udogodnień dla pacjenta i załogi.

Ratownicy medyczni pozują obok karetek

Zgromadzeni pozują do wspólnego zdjecia w tle karetek

Podsumowując, w latach 2020-2021 pozyskano i zakupiono ze środków zewnętrznych łącznie 8 ambulansów sanitarnych, oraz dodatkowo PSPR w Tarnowie zakupiło 1 ambulans ze środków własnych. W powiecie tarnowskim jest 10 miejsc stacjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego, a do wezwań wyjeżdża 13 zespołów ratunkowych. Miejsca stacjonujące rozlokowane są w: Tarnowie (ul. Fatimskiej, Błonie, Mościce), Tuchowie, Wojniczu, Żabnie, Gromniku, Szerzynach, Zakliczynie, oraz Lisiej Górze.

Ogółem:1911615