dzisiaj jest: 26 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Recital kameralny w Kąśnej Dolnej

Recital fletowy Długosz plakat informacyjnyCentrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na recital kameralny znakomitych flecistów: Agaty Kielar-Długosz i Łukasza Długosza, który odbędzie się w piątkowy wieczór, dnia 24 września o godzinie 18.00. Przy fortepianie towarzyszyć im będzie Andrzej Jungiewicz.

Podczas koncertu usłyszymy Melodię op. 16 nr 2 Ignacego Jana Paderewskiego, „Good Night” op. 63 na flet altowy i fortepian Henryka Mikołaja Góreckiego, „Oblivion” na 2 flety i fortepian Astora Piazzolli czy Mazurka op. 33 na 2 flety i fortepian Fryderyka Chopina. Gratką dla melomanów będą dwa światowe prawykonania. Zabrzmią Paralela na 2 flety i fortepian Macieja Jabłońskiego oraz utwór Wojciecha Ziemowita Zycha na 2 flety i fortepian.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Łukasz Długosz uznany jest przez krytykę za jednego z najwybitniejszych polskich flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Laureat wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych oraz zdobywca czołowych nagród na kilkunastu prestiżowych konkursach międzynarodowych. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Grał pod batutą takich gwiazd, jak Zubin Mehta, James Levine, Mariss Jansons, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Był wielokrotnie zapraszany do wykonania koncertu fletowego Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Prowadzi również działalność pedagogiczną. Jest profesorem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz jurorem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie. Reprezentuje Polskę na licznych międzynarodowych konwencjach fletowych.

Agata Kielar-Długosz jest uznaną flecistką i propagatorką muzyki polskiej. Występuje jako solistka i kameralistka, czynnie koncertując w kraju i za granicą. W roli solistki grała ze wszystkimi orkiestrami w Polsce.  Jest regularnie zapraszana do współpracy z renomowanymi orkiestrami w Europie. Zawodowo również związana z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie pracuje w stopniu doktora habilitowanego. Prowadzi także liczne kursy mistrzowskie.

Andrzej Jungiewicz – dr hab., prof. AM, związany z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako pianista kameralista współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami w kraju i za granicą. Jest akompaniatorem licznych kursów mistrzowskich. Działalność pedagogiczną prowadzi też w Zespole Szkół Muzycznych w Katowicach.

Recital fletowy Długosz plakat informacyjny koncertu - na plakacie postaci flecistów

Ogółem:1941366