dzisiaj jest: 26 października 2021 r.   ::    imieniny: Lucyny, Lucjana, Łucjana

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Konferencja naukowa dla mieszkańców

Fundacja AuxiliumFundacja "Auxilium" z siedzibą w Tarnowie przy ul. Kazimierza Wielkiego 5, organizuje konferencję pt "Auxilium w czasie zmian". Konferencja odbędzie się dnia 29 września 2021 r. i będzie otwarta dla wszystkich chętnych mieszkańców Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego oraz nauczycieli, pracowników socjalnych, pracowników gminnych i miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, urzędników, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Tematami konferencji będą:

• Motywacja do zachowań prospołecznych a religijność i preferencja wartości wolontariuszy - dr hab. Jacek Śliwak, profesor KUI;
  • Stres i kryzys szansy rozwoju - dr Dagmara Musiał, UMCS;
  • Lubię to! Siecioholizm: pomoc młodzieży szkolnej w obszarze uzależnień behawioralnych w dobie pandemii - Katarzyna Kudyba, Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR, Kraków;
  • Aspekty prawne walki z patologiami społecznymi - Agnieszka Seyrlhuber, Komenda Miejska Policji w Tarnowie;
  • Sposób  korzystania z Internetu a zdrowie psychiczne nastolatków - Bogna Białecka, Prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, Poznań.

Gość specjalny - ks. dr Władysław Szewczyk - założyciel Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania "Arka".

Miejsce konferencji: Słoneczne Wzgórze, ul. Sanguszków 28a, 33-100 Tarnów. Spotkanie przewidziano w godzinach 10-16. Serdecznie zapraszamy!

Konferencja profilaktyczna - plakat informacyjny

Fundacja "Auxilium" została powołana do życia przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w lutym 2019 r., celem koordynacji, kontynuacji i rozwoju działań o charakterze społecznie pożytecznym świadczonych dotychczas przez różne ruchy i stowarzyszenia, działające przy diecezji tarnowskiej kościoła rzymskokatolickiego. Wraz ze swym powstaniem, fundacja przejęła prowadzenie istniejącej od 40 lat Poradni Specjalistycznej i Telefonu Zaufania "Arka", które od swojego postania świadczą nieodpłatną pomoc z zakresu psychologii, psychoterapii, prawa itp. osobom ubogim, pozostającym w potrzebie. Dzięki nowym inicjatywom "Auxilium" poszerza grupę docelowych odbiorców świadczonej pomocy i staje się przy tym istotnym podmiotem w lokalnym sektorze organizacji pozarządowych.

Ogółem:1941300