dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wbicie łopaty pod budowę łącznika autostradowego

wbicie łopaty pod budowę łącznika autostrady w Wierzchosławicach

Symbolicznie wbito łopatę pod rozpoczynającą się budowę łącznika między Mościcami a wierzchosławickim węzłem autostradowym. W wydarzeniu samorząd powiatu tarnowskiego reprezentował etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Budowa potrwa dwa lata. Całkowity koszt inwestycji to ponad 155 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 133 mln zł, współfinansować postanowił ją również powiat tarnowski, przekazując na ten cel milion złotych.

Marszałek Witold Kozłowski podczas konferencji prasowej

Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku została wydana decyzja ZRID dla tego zadania, a przeszło dwa lata wcześniej podpisano umowę między czterema samorządami – województwem małopolskim, powiatem tarnowskim, miastem Tarnowem i gminą Wierzchosławice, a także Grupą Azoty odnośnie wspólnego udziału w budowie nowej drogi z mostem łączącej autostradę A4 z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie.

Etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach podczas konferencji prasowej

W ramach inwestycji zostanie wybudowana droga wojewódzka o długości 2,6 km, nowy obiekt mostowy na rzece Dunajec o długości 815,6 metrów, skrzyżowanie z drogą powiatową w formie ronda jednopasowego o średnicy 45 m, skrzyżowanie z drogą gminną w formie skrzyżowania skanalizowanego, ciąg pieszo – rowerowy oraz chodnik i ścieżki rowerowe.

uczestnicy konferencji podczas symbolicznego wbicia łopaty pod budowę łącznika autostrady
We wbiciu pierwszej łopaty uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz Małopolski – marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, Marta Malec-Lech z zarządu województwa, a także wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Ogółem:1966094