dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Ze skierowaniem na rehabilitację pocovidową w ramach NFZ

rozmiar tekstu w artykule:

RehabilitacjaW związku z pandemią COVID-19, która dotknęła społeczeństwo, wiele osób zmaga się z powikłaniami po przejściu tej choroby. Dlatego też w trosce o te osoby została uruchomiona rehabilitacja pocovidowa, która jest w całości finansowana przez NFZ. Takie świadczenie zdrowotne wykonuje m. in. Uzdrowisko Wysowa S. A. w Wysowej-Zdroju, które zaprasza osoby po przebyciu koronawirusa i wymagające dalszego wsparcia fachowców systemu ochrony zdrowia. Są jeszcze wolne terminy na ten rok.

Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19, ma na celu poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, zwiększenie odporności, siły mięśniowej i sprawności fizycznej, a także usprawnienie procesów psychosomatycznych organizmu i jego efektywności.
Podczas leczenia pacjent w uzdrowisku ma zagwarantowany nocleg, pełne wyżywienie oraz zabiegi lecznicze, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę medyczną.
Program rehabilitacji po COVID-19 w Uzdrowisku Wysowa S.A. został pozytywnie zaopiniowany przez Lekarza Naczelnego Uzdrowisk województwa małopolskiego.

Rehabilitacja po przebytej chorobie COVID-19 przysługuje osobom które:

  • przebyły COVID-19 i zakończyły leczenie nie później niż 6 miesięcy od daty rozpoczęcia rehabilitacji z zastrzeżeniem, że jedna osoba może skorzystać z programu rehabilitacji jeden raz,
  • posiadają skierowanie od lekarza i wyniki badań wymagane przez NFZ,
  • są samodzielne i zdolne do czynnego uczestnictwa w programie rehabilitacji oraz nie mają przeciwskazań.

W trakcie rehabilitacji wykonywanych będzie do 4 zabiegów leczniczych dziennie.

Skierowanie na rehabilitację powinien wystawić pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19. Skierowanie obejmuje dwutygodniowy turnus z możliwością przedłużenia do nawet sześciu tygodni, jeżeli takie zalecenie wyda lekarz uzdrowiska.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. + 48 882070104, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00, oraz na stronie internetowej uzdrowiska - link.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:345
Wczoraj:471
W tym tygodniu:5448
W tym miesiącu:21156
Ogółem:1966059

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd