dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Rusza program cyfryzacji urzędów

rozmiar tekstu w artykule:

Wręczenie czeku miniaturaW Tarnowie odbyło się spotkanie informacyjne dla małopolskich samorządów odnośnie inauguracji programu „Cyfrowa Gmina” z udziałem sekretarza stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusza Cieszyńskiego. Miliony złotych trafią do gmin i powiatów na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, szkolenia i inne usługi informatyczne.

 

Podczas spotkania podkreślano, że pandemia koronawirusa uświadomiła wszystkim, jak ważna jest cyfryzacja urzędów.

Przemówienie Romana Łucarza

- W wielu przypadkach potrzebne były w tym względzie szybkie działania, aby mieszkańcy nie odczuli, że w ich obsłudze zmieniło się coś na gorsze – mówił starosta tarnowski Roman Łucarz. – Wciąż w zakresie zdalnej obsługi są spore braki i dobrze, że rząd uruchamia program pomocowy dla samorządów w tym względzie. Kwoty przyznanych dotacji na cyfryzację urzędów są naprawdę spore. Najmniejsza gmina w powiecie tarnowskim – Wietrzychowice otrzymuje 117 tys. zł, a największa gmina Tarnów prawie 800 tys. zł.

Przemówienie Józefa Gawrona

- Udało się już objąć cyfryzacją wiele dziedzin życia, zwiększając możliwości elektronicznej obsługi. Czas, aby stała się ona standardem również w urzędach. Cieszę się, że rusza rządowy program, który samorządom to właśnie umożliwia - powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

Przemówienie Ryszarda Pagacza

Zgromadzeni siedzący i słuchający przemówienia podczas wydarzenia na pierwszym planie starosta Roman Łucarz i Józef Gawron oraz Anna Pieczarka i Józefa Szczurek Żelazko

Zgromadzeni siedzący i słuchający przemówienia podczas wydarzenia na pierwszym planie starosta Roman Łucarz i Józef Gawron oraz Anna Pieczarka

W skali kraju na program „Cyfrowa Gmina” rząd przeznacza miliard złotych. Pieniądze dostanie każda gmina i każdy powiat w Polsce. Minimalnie 100 tys. zł, a maksymalnie 2 mln zł. Będzie je można przeznaczyć za zakup sprzętu, oprogramowania, szkolenia i inne usługi informatyczne. Nie będzie potrzebny wkład własny samorządów. W auli tarnowskiej delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczono już w piątek pierwsze symboliczne czeki potwierdzające przyznanie dotacji na cyfryzację urzędów.

Gmina Czchów pozuje z czekiem wraz z wręczającymi

Gmina Dębno pozuje z czekiem wraz z wręczającymi

 

- Chcemy, aby cyfrowa rewolucja trafiła również do samorządów. Do tej pory brakowało zazwyczaj pieniędzy, bo było wiele innych potrzeb, aby samorządowcy w pełni zrealizować mogli swoje marzenia odnośnie zdalnej obsługi – stwierdził minister Janusz Cieszyński.
Na spotkaniu – oprócz wójtów i burmistrzów z subregionu tarnowskiego - obecni byli ponadto posłowie Anna Pieczarka, która była jego inicjatorem, Józefa Szczurek-Żelazko i Wiesław Krajewski, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, oraz wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Gmina Gnojnik pozuje z czekiem wraz z wręczającymi

Gmina Gręboszów pozuje z czekiem wraz z wręczającymi

Gmina Szczurowa pozuje z czekiem wraz z wręczającymi

Gmina Iwkowa pozuje z czekiem wraz z wręczającymi

Fot. Paweł Topolski

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:361
Wczoraj:471
W tym tygodniu:5464
W tym miesiącu:21172
Ogółem:1966075

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!