dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław
 • 95 latek z Łowczowa odznaczony „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

  95 latek z Łowczowa odznaczony „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

 • Pomoc dla Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna

  Pomoc dla Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna

 • Obchody III Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego

  Obchody III Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego

 • Rozdano puchary najlepszym szkołom powiatowym w dziedzinie sportu

  Rozdano puchary najlepszym szkołom powiatowym w dziedzinie sportu

 • Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych

  Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych95 latek z Łowczowa odznaczony „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

95 latek z Łowczowa odznaczony „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości” Pan Stefan Rojkowicz, zasłużony mieszkaniec regionu tarnowskiego, otrzymał z rąk II Wicewojewody Małopolskiego Ryszarda Pagacza „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości” przyznany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W uroczystym przekazaniu Medalu uczestniczył także starosta tarnowski Roman Łucarz. Czytaj więcej...


Pomoc dla Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna

Pomoc dla Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Dnia 26 listopada 2021 r. (piątek), w siedzibie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie przy ul. M. B. Fatimskiej 2, odbyło się oficjalne przekazanie ambulansu PSPR w użyczenie Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna - Oddział w Tarnowie. W spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta Jacek Hudyma, dyrektor PSPR Kazimiera Kunecka, oraz przedstawiciele stowarzyszenia. Czytaj więcej...


Obchody III Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego

Obchody III Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego Podziękowania za pracę dla drugiego człowieka – wymagającą poświęcenia, ale i odpowiedzialności usłyszeli pracownicy socjalni z powiatu tarnowskiego. W obchodach Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach wzięła udział minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Czytaj więcej...


Rozdano puchary najlepszym szkołom powiatowym w dziedzinie sportu

Rozdano puchary najlepszym szkołom powiatowym w dziedzinie sportu W Starostwie Powiatowym w Tarnowie dnia 24 listopada br. odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów i pucharów, na ręce dyrektorów szkół podstawowych i średnich z powiatu tarnowskiego. W uroczystości przekazania nagród uczestniczył etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, obecny był także dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Czesław Mida, oraz dyrektorzy poszczególnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Czytaj więcej...


Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych

Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych Uczennice ze szkoły powiatowej - Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku - realizujące dodatkowy program aktorsko-wokalny, osiągnęły w ostatnim czasie znaczące sukcesy w konkursach i festiwalach na forum regionalnym ogólnopolskim. Eliminacjom towarzyszyły ogromne emocje, wybrano i nagrodzono najlepsze wokalistki. Czytaj więcej...
Previous
Next

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Tekst łatwy do czytania i rozumienia - opis działalności Starostwa Powiatowego w Tarnowie

rozmiar tekstu w artykule:

Logo tekstu łatwego do czytania i rozumienia: głowa nad otwartą książką i podniesiony kciuk w geście OKCo to jest samorząd powiatowy?

W samorządzie pracują urzędnicy. Urzędnicy zajmują się ważnymi sprawami mieszkańców powiatu.

Powiat to większe terytorium niż gmina. Gmina to Twoja najbliższa okolica.
Nasz Powiat nazywa się Powiat Tarnowski. Składa się z 16 gmin.
Gminy te to: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

Samorządy mają swoje urzędy. Urząd obsługujący Powiat Tarnowski to Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Jego trzy budynki znajdują się w Tarnowie przy ulicy Narutowicza 38, Nowej 3 i Rybnej 5.

Szefem samorządu w powiecie jest starosta. W naszym Powiecie to Starosta Tarnowski. Starosta zarządza starostwem czyli urzędnikami.

Jakie sprawy załatwisz w Starostwie Powiatowym w Tarnowie?

Przy ul. Narutowicza 38 jest główna siedziba Starostwa. Znajduje się tam:

 • Wydział Komunikacji i Transportu, w którym możesz zarejestrować samochód oraz uzyskać prawo jazdy.
 • Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa, w którym możesz otrzymać pozwolenie na budowę. W tym wydziale zgłasza się również roboty budowlane niewymagające uzyskania pozwolenia na budowę.
 • Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa, w którym możesz otrzymać kartę wędkarską. Urzędnicy w tym Wydziale dbają o ochronę środowiska naturalnego.
 • Wydział Edukacji, Kultury i Promocji, w którym możesz złożyć wniosek o skierowanie do szkoły specjalnej, a także zarejestrować klub sportowy. Urzędnicy w tym Wydziale zajmują się także szkołami ponadpodstawowymi w naszym powiecie.
 • Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, w którym możesz uzyskać pomoc jeśli masz problemy w dostępie do budynku lub trudności w załatwieniu sprawy. Urzędnicy w tym Zespole dbają o zdrowie mieszkańców i pomagają osobom niepełnosprawnym.
 • Wydział Rozwoju Powiatu, który pomoże ci uzyskać darmową pomoc prawną.
 • Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów, w którym uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemu z zakupionym towarem (na przykład telewizorem) lub usługą (na przykład naprawą pralki).
 • Biuro Rzeczy Znalezionych - jeśli zgubisz rower, telefon komórkowy, torbę czy inny przedmiot  możesz tych rzeczy szukać w Biurze Rzeczy Znalezionych. Znajdziesz przedmiot nie należący do Ciebie oddaj go do Biura Rzeczy Znalezionych. Dzięki temu, inna osoba będzie mogła odzyskać swoją rzecz.


W drugim budynku przy ul. Nowej 3 znajduje się tam:

 • Wydział Geodezji, w którym otrzymasz wyrys lub wypis z ewidencji gruntów i budynków.
 • Wydział Gospodarowania Nieruchomościami, w którym:
  • otrzymasz odszkodowanie za nieruchomości przejęte pod drogi publiczne,
  • możesz kupić lub wydzierżawić nieruchomość Powiatu lub Skarbu Państwa.
   Urzędnicy w tym Wydziale dbają o ochronę gruntów rolnych i leśnych.


W trzecim budynku przy ul. Rybnej 5 załatwisz sprawy zwrotów nieruchomości, wywłaszczeń i czasowego zajęcia nieruchomości.

Jak załatwić sprawę w Starostwie?

 • możesz napisać pismo i wysłać je na adres: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów,
 • możesz wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
 • możesz zadzwonić na numer telefonu: 14  6 883 300,
 • możesz wysłać fax na numer 14 6 883 310,
 • możesz wysłać pismo za pomocą platformy ePUAP,
  ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Aby wysłać pismo tym sposobem potrzebny jest internet i swoje konto w ePUAP.
  Adres skrytki epuap: ESP:/4nm0ek36nd/skrytka
 • przyjść do Starostwa i spotkać się z pracownikiem w godzinach pracy urzędu,
 • możesz przyjść na Dziennik Podawczy. Jest to okienko na parterze, przy którym otrzymasz potrzebną informację. Zostawisz pisma i inne dokumenty.

Wszystkie informacje o powiecie, w tym numery telefonów do pracowników Starostwa można znaleźć na stronach internetowych: www.powiat.tarnow.pl i https://bip.malopolska.pl/sptarnow

Jak pracuje Starostwo?

Starostwo Powiatowe w Tarnowie otwarte jest w godzinach od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30.
Wydział Transportu i Komunikacji czynny od 7:00 do 15:00.
Wizytę w tym Wydziale możesz zaplanować wcześniej. Umożliwia to Internetowa Rezerwacja Wizyt, którą znajdziesz na stronie internetowej https://kolejka.powiat.tarnow.pl

 

KOORDYNATOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI
Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Społecznej
/-/
Elżbieta Sterkowiec

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:344
Wczoraj:471
W tym tygodniu:5447
W tym miesiącu:21155
Ogółem:1966058

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!