dzisiaj jest: 27 października 2021 r.   ::    imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Fundusze Krajowe

"Bądź EKO - kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów"

rozmiar tekstu w artykule:

24 kwietnia 2019 rozpoczęła się realizacja projektu "Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów" współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach projektu przewidziano realizację:

  1. Zajęć ekologicznych – 10 godz. zajęć prowadzonych zarówno w salach szkolnych jak i w terenie. W zajęciach weźmie udział po 10 uczniów z każdej szkoły ponadgimnazjalnej. Na zajęcia zostaną zapewnione niezbędne pomoce dydaktyczne, na które szkoły zgłosiły zapotrzebowanie. Termin realizacji maj – czerwiec 2019. Uczestnicy zajęć ekologicznych obowiązkowo wezmą udział w Wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Przyrodniczego i Rezerwatu Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzą zarówno Muzeum jak i Rezerwat, będą również uczestniczyć w lekcji muzealnej dot. przyrody oraz wody. Uczniowie będą mieć zapewniony transport,  bilety wstępu, przewodnika oraz wyżywienie.  Termin wyjazdu 3 czerwca 2019.
  2. Zajęć ekologicznych z elementami plastyki – 10 godz. zajęć prowadzonych zarówno w salach szkolnych jak i w terenie. Na zajęcia zostaną zapewnione niezbędne pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne, na które szkoła zgłosiła zapotrzebowanie. W zajęciach weźmie udział 10 uczniów SOSW. Termin realizacji maj – czerwiec 2019.
  3. Kampanię informacyjno - promocyjnej "Bądź EKO" - Kampanie zostaną zorganizowane oddzielnie na terenie każdej szkoły. Zostaną rozwieszone plakaty o tematyce poruszanej na zajęciach, które przygotują uczestnicy zajęć. Uczniowie przygotują również prezentacje. Partnerzy projektu (Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oddział Tarnów i Stowarzyszenie „Partnerstwo-Dialog-Współpraca”.) przeprowadzą prelekcje. Podczas kampanii uczniowie wezmą udział w grach/ zabawach/quizach o charakterze ekologicznym. Najlepsi w każdej grze otrzymają nagrody oraz najbardziej zaangażowani nagrody - wyróżnienia. Termin realizacji wrzesień 2019. Na korytarzach szkolnych w formie Kącika Ekologicznego zostaną ustawione kosze do segregacji śmieci oraz wywieszone plansze dotyczące segregacji śmieci i ochrony środowiska. Termin realizacji maj – wrzesień 2019.  Ponadto uczestnicy projektu z SOSW Dwudniaki opracują Poradnik Młodego Ekologa, który zostanie rozdysponowany wśród wychowanków i lokalnej społeczności. Zostaną zakupione niezbędne materiały i pomoce dydaktyczne.

W związku z powyższym proszę o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w projekcie oraz zachęcam do udziału.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:357
Wczoraj:941
W tym tygodniu:2277
W tym miesiącu:19538
Ogółem:1941951

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!