Udana akcja honorowego krwiodawstwa w urzędzie

pietnasta akcja krwiodawcza mini5 lutego odbyła się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie XV edycja akcji honorowego krwiodawstwa. Jak podkreśla organizator tego przedsięwzięcia, Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, podczas akcji udało się zebrać ponad 9 litrów tego życiodajnego płynu.

- Zachęcamy i zapraszamy osoby, które chcą pomóc potrzebującym, aby włączyły się w nasze akcje krwiodawcze - mówi Jacek Hudyma, Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

pietnasta akcja krwiodawcza 1

Efekty piętnastu akcji krwiodawczych w Starostwie Powiatowym to ponad 156 litrów pozyskanej krwi - podsumowuje Jacek Hudyma.

pietnasta akcja krwiodawcza 2
Podczas akcji po raz pierwszy w historii tego przedsięwzięcia możliwe było zarejestrowanie się jako dawca szpiku do bazy Fundacji DKMS. W ten sposób baza powiększyła się o 22 potencjalnych dawców szpiku.

pietnasta akcja krwiodawcza 3
Akcje honorowego krwiodawstwa, organizowane w tarnowskim Starostwie, niezmienne przebiegają pod hasłem: „Potrzebna krew - także Twoja!”. Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie liczy obecnie ponad 60 członków.