W poniedziałek oddaj krew

21 września, w poniedziałek, pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnowie a także osoby, które odwiedzą w tym dniu urząd, będą mogli oddać krew. Aby to zrobić nie trzeba wiele wysiłku. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty, a osoby, które są honorowymi dawcami muszą posiadać książeczkę krwiodawcy.

- To nie jest ani trudne, ani bolesne i całkowicie bezpieczne. A może uratować komuś życie – zachęca wicestarosta Mirosław Banach, który deklaruje, że jako pierwszy odda krew. Akcja rozpocznie się o godz. 9.00. a zakończy o 13.00. Cała „procedura” trwa zaledwie kilkanaście minut  - od jednej osoby można będzie pobrać 450 ml. krwi. Akcja oddawania krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbędzie się po raz pierwszy. Jej organizatorzy liczą jednak, że nie po raz ostatni.