Krew za krew – rekordowa akcja krwiodawcza w Dzień Żołnierzy Wyklętych

wyklenci krwiodawstwo miniRekordowym rezultatem zakończyła się XVIII akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana 1 marca przez KHDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Akcja została wpisana do cyklu wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

37 osób, które podzieliły się życiodajnym płynem z potrzebującymi, blisko 17 litrów pozyskanej krwi oraz 15 osób zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, jako potencjalni dawcy szpiku - to rezultat rekordowej akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się 1 marca br. w tarnowskim Starostwie.

wyklenci krwiodawstwo 1
Jacek Hudyma
- Etatowy Członek Zarządu Powiatu oraz Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie podsumowuje: - Trafnym okazało się połączenie idei honorowego krwiodawstwa z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni odzewem na nasz apel i zachętę do uczestnictwa w akcji. Dziękuję wszystkim, którzy w tym dniu oddali krew oraz wykazali się patriotyczną postawą.

wyklenci krwiodawstwo 2
Dla uczestników akcji, którzy oddali 1 marca w urzędzie krew, organizatorzy przygotowali konkurs atrakcyjnymi nagrodami, tematycznie związanymi z historią Żołnierzy Wyklętych.

wyklenci krwiodawstwo 3

ZOBACZ ZDJĘCIA ikona_galeria