PCK - zbiórka odzieży i tekstyliów

logo pck miniMałopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi na terenie wszystkich gmin i powiatów Małopolski zbiórkę odzieży używanej.

Darczyńcy, którzy chcą przekazać ubrania, pościel, pluszaki, czy buty w dobrym stanie mogą pozostawić tekstylia w specjalnie oznakowanych pojemnikach PCK. Pojemniki PCK mają znak Czerwonego Krzyża oraz dane kontaktowe - można szybko zweryfikować, czy dany pojemnik jest własnością PCK, a także, w razie potrzeby, poinformować o nieprawidłowościach (uszkodzenie pojemnika, przepełnienie itp.).

pojemnik pck

Wszystkie pojemniki są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża i zostały kupione za symboliczną złotówkę. Środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. PCK przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.pck.pl/tekstylia/