dzisiaj jest: 28 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Herosi Niepodległej w Centrum Paderewskiego - oferta dla szkół

rozmiar tekstu w artykule:

herosi niep miniZbliża się druga odsłona Festiwalu „Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc” - wydarzenia, które w sposób szczególny ma promować szeroko pojętą kulturę polską. W programie tegorocznej edycji, która potrwa od 4 do 11 listopada oprócz koncertów i wystawy znalazły się również lekcje patriotyczne w niezwykle interesującej i przystępnej formie spektaklu teatralnego.

Lekcje te skierowane są do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz podopiecznych ośrodków wychowawczych, a ich naczelną ideą jest prezentowanie treści historyczno-patriotycznych w sposób niestandardowy - poza salą lekcyjną, w ramach dużego wydarzenia artystycznego i w pięknym miejscu, jakim jest jedyna zachowana w świecie posiadłość Ignacego Jana Paderewskiego.

Spektakl „Herosi Niepodległej” przygotowany został przez młodzież z Koła Teatralnego Improwizacja, działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Opowiadać będzie o trzech zasłużonych dla niepodległości postaciach - Józefie Piłsudskim, Ignacym Janie Paderewskim i Wincentym Witosie. Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Przy okazji wizyty w Kąśnej uczniowie będą mogli również bezpłatnie zwiedzić Dworek Paderewskiego (zwiedzanie bez przewodnika) i obejrzeć wystawę zatytułowaną „Wokół Manru - jedynej opery Ignacego Jana Paderewskiego” autorstwa Adama Czopka.

Szczegółowa oferta Centrum Paderewskiego dotycząca udziału w Festiwalu „Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc” dostępna jest - tutaj.

Formularz zgłoszeniowy dla szkół dostępny jest - tutaj.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 października 2018 roku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:369
Wczoraj:471
W tym tygodniu:5472
W tym miesiącu:21180
Ogółem:1966083

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!