dzisiaj jest: 4 grudnia 2020 r.   ::    imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

100 rocznica odzyskania niepodleglosci baner

Prezydent Andrzej Duda wraz z mieszkańcami Ziemi Tarnowskiej odda hołd bohaterom boju pod Łowczówkiem

prez low 2018 zap miniJuż w najbliższą niedzielę - 4 listopada odbędą się obchody XX Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku. W uroczystościach weźmie udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda. Prezydent będzie także obecny na wydarzeniu towarzyszącym Zlotowi Niepodległościowemu pt. „Z Zakliczyna do Łowczówka”, poprzedzającym ceremonię na Cmentarzu Legionistów Polskich.

Około godziny 10.00 Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach na zakliczyńskim Rynku, gdzie między innymi wygłosi przemówienie.

Uroczystości na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku rozpoczną się polową Mszą św. o godz. 11.00. Po zakończeniu liturgii odbędzie się ceremonia oficjalna, podczas której Prezydent Andrzej Duda, wspólnie z mieszkańcami Ziemi Tarnowskiej, odda hołd Legionistom I Brygady, uczestnikom boju pod Łowczówkiem.

Ze względów organizacyjnych sam cmentarz nie będzie w stanie pomieścić spodziewanej liczby gości. Dla wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości dostania się na jego teren, ustawiony będzie telebim, w niewielkiej odległości od miejsca ceremonii. Organizatorzy proszą również uprzejmie wszystkich uczestników wydarzenia o dostosowanie się do bieżących poleceń i komunikatów służb porządkowych.