dzisiaj jest: 28 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Waleria, Ludwik, Paweł

XI sesja Rady Powiatu Tarnowskiego - 13 września 2011 r.

We wtorek, 13 września 2011 r. odbędzie się XI sesja Rady Powiatu Tarnowskiego. Tym razem obrady toczyć się będą w dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Radni wysłuchają m.in. informacji o sytuacji na rynku pracy w Tarnowie, podejmą uchwałę o nadaniu statutu Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Porządek obrad:

1.       Otwarcie Sesji.

2.       Przyjęcie porządku obrad.

3.       Przyjęcie protokołu z X Sesji Rady.

4.       Interpelacje Radnych.

5.       Informacja ustna Starosty Tarnowskiego na temat lokali mieszkalnych położonych w Wojniczu przy ul. Jagiellońskiej 22.

6.       Informacja Powiatowego Urzędu Pracy „Rynek pracy w regionie Tarnowskim” stan na koniec czerwca 2011 roku.

7.       Raport z realizacji „Programu Ochrony Środowiska Powiatu Tarnowskiego na lata 2003-2015 wraz z Planem Gospodarki Odpadami w Powiecie Tarnowskim – stan na 31 grudnia 2010.

8.       Informacja o przebiegu wykonania planu finansowo-rzeczowego  Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie za pierwsze półrocze 2011 roku, uwzględniająca w szczególności stan należności i zobowiązań, w tym wymagalnych, wraz z analizą wykonania planu przychodów i kosztów.

9.       Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie

10.    Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad zbycia, oddania w dzierżawę, najem, użytkowanie oraz użyczenie aktywów trwałych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej utworzonych przez Powiat Tarnowski

11.    Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna za pierwsze półrocze 2011 r., uwzgledniająca w szczególności stan należności i zobowiązań, w tym wymagalnych,  wraz z analizą wykonania planu przychodów i kosztów.

12.    Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Statutu Powiatu Tarnowskiego.

13.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przyjęcie zadania z zakresu administracji rządowej i zawarcie Porozumienia z Wojewodą Małopolskim w sprawie realizacji rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

14.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie przetargowym nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Tarnowskiego, położonej w obrębie Łopoń gmina Wojnicz, oznaczonej jako działka Nr 911/6, o pow. 1,10 ha, objętej KW nr TR1T/000112955/3 prowadzoną przez Wydział VI Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Tarnowie.

15.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Miasta Tarnowa.

16.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały Rady Powiatu Tarnowskiego Nr IV.19.2011 z dnia 25 stycznia 2011 roku w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnowskiego.

17.    Podjęcie uchwały w sprawie zmian uchwały budżetowej Powiatu Tarnowskiego na 2011 rok Nr  IV.18.2011   z dnia 25 stycznia 2011 roku.

18.    Podjęcie uchwały w sprawie trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Powiatu Tarnowskiego dla spółek wodnych na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz finansowanie lub dofinansowanie inwestycji.

19.    Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Powiatu Tarnowskiego Nr XLI/290/10 z dnia 29 czerwca 2010 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania należności pieniężnych mających charakter cywilno-prawny, przypadających Powiatowi Tarnowskiemu lub jego jednostkom organizacyjnym oraz udzielenia innych ulg w spłacaniu tych należności.

20.    Informacja dla Rady Powiatu Tarnowskiego o realizacji obowiązku złożenia oświadczenia  majątkowego za 2010 rok przez podmioty wskazane w ustawie o samorządzie powiatowym.

21.    Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego o przeprowadzonej analizie oświadczeń majątkowych złożonych przez radnych Powiatu Tarnowskiego za 2010 rok

22.    Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Tarnowskiego i informacja z realizacji uchwał Rady.

23.    Zapytania i wolne wnioski radnych.

24.    Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wolne wnioski radnych.

25.    Zamknięcie obrad XI Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.

Wojciech Skruch

Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego