dzisiaj jest: 3 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

Jubileuszowa Jamna

jubileuszowa jamna 01 miniTegoroczne obchody Święta Pojednania na Jamnej miały szczególny charakter, bowiem Dom Świętego Jacka prowadzony przez Ojców Domikanów z Poznania świętował jubileusz 20. lecia istnienia. Z tej okazji odbyły się wyjątkowe uroczystości, których kulminacją był koncert jubileuszowy oraz polowa msza święta odpustowa.

Dwudniowe uroczystości Święta Pojednania na Jamnej rozpoczęły się 14 sierpnia  2012 roku. W tym dniu zaplanowano część modlitewną, na którą złożyła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, Misterium - Radosny Pogrzeb Matki Bożej oraz msza święta. Wieczorem odbył się koncert jubileuszowy z udziałem m.in. Stanisława Soyki, Siewców Lednicy oraz Solistów Opery Poznańskiej.

15 sierpnia odbyły się uroczystości Święta Pojednania na którą złożyły się: część patriotyczna, msza odpustowa oraz zabawa i piknik jamieński. Na wstępie, pod pomnikiem partyzantów Batalionu "Barbara" 16. pp. AK, oddano hołd wszystkich żołnierzom poległym w czasie I i II wojny światowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, okolicznościowe wystąpienia wygłosili: Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn, Wiceprezydent Tarnowa Krystyna Latała, Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska oraz twórca duszpasterstwa na Jamnej, o. Jan Góra OP, Duszpasterz Ruchu Lednickiego.

W dalszej części uroczystości odbyła się msza święta odpustowa, którą odprawił o. Jan Góra OP. Po jej zakończeniu rozpoczęła się zabawa integracyjna, jarmark oraz piknik jamnieński. Uświetnieniem imprezy były pokazy lotnicze przygotowane przez Aeroklub Podhalański z Łososiny Dolnej. Na zakończenie zatańczono poloneza na łące, który stał się nieodłącznym elementem obchodzonego corocznie Święta Pojednania na Jamnej.

jubileuszowa jamna 02

jubileuszowa jamna 03