dzisiaj jest: 7 maja 2024 r.   ::    imieniny: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Wicestarosta Tarnowski skierował list otwarty do Ministra Sprawiedliwości

Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach skierował list otwarty do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Poniżej pełna treść listu.Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach skierował list otwarty do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Poniżej pełna treść listu.

Szanowny Panie Ministrze,
Z wielkim zdziwieniem odebrałem Pana medialne wypowiedzi podczas ostatniej wizyty w Tarnowie dotyczące sytuacji politycznej w powiecie tarnowskim, a konkretnie dokonanych zmian personalnych w składzie Zarządu Powiatu Tarnowskiego. Moje zdziwienie jest tym większe, że przecież obaj jesteśmy członkami władz krajowych Platformy Obywatelskiej, a wypowiadając się publicznie o działaniu struktur PO w powiecie nie porozmawiał Pan wcześniej ze mną, tylko skorzystał z informacji dostarczonych – jak się domyślam – przez inne osoby, niekoniecznie przychylne naszemu ugrupowaniu.

Nie sądzę, że wykazuje się Pan złą wolą, tylko prawdopodobnie ktoś wprowadził Pana w błąd, bo fakty są zgoła inne. Platforma w powiecie koalicję z PiS tworzy od sześciu lat, i w tym względzie nic się nie zmieniło do dziś. Starostą cały czas był i jest działacz PiS, a nam – jako ugrupowaniu które w powiecie osiąga drugi wynik wyborczy – przypada funkcja wicestarosty.

Zmiany w składzie zarządu były efektem tego, że dotychczasowy starosta Mieczysław Kras został usunięty z PiS m.in. za niepłacenie składek członkowskich oraz budzącą kontrowersje niską cenę sprzedaży tuchowskiego szpitala. Przestali go też popierać radni, którzy byli z nim i za projektami przygotowywanymi przez zarząd głosował tylko klub PO. Nie było nawet szans na przeprowadzenie przez radę powiatu budżetu na 2013 rok.

Mieliśmy wybór: przejść do opozycji lub włączyć się w budowanie nowej większości w radzie, co pozwoliłoby na dalszą realizację projektów służących rozwojowi ziemi tarnowskiej. Wybraliśmy to drugie rozwiązanie, gdyż z PiS porozumiał się już wcześniej PSL, z którym współpracujemy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Nie mogliśmy o budowaniu nowej większości rozmawiać z Mieczysławem Krasem, ponieważ nie był dla nas żadnym partnerem. Sam nie jest radnym powiatowym i nie miał oraz nie ma do dziś swojego klubu w radzie, z którym możliwe byłoby zawarcie koalicji i skuteczne rządzenie powiatem.

Panie Ministrze,
Członkowie PO oraz radni powiatowi Platformy w powiecie tarnowskim to ludzie odpowiedzialni. Nie tylko za formację, którą reprezentują, ale także za rozwój ziemi tarnowskiej. A ten może zagwarantować tylko spokojna, rzeczowa praca w samorządzie powiatowym. Kurczowe trzymanie się stołków doprowadziłoby do paraliżu prac rady i niczego dobrego by nie przyniosło. Może być Pan pewien, że dopóki będziemy w koalicji z PiS i PSL sprawy tutaj będą szły w jak najlepszym kierunku. Tego właśnie gwarantuje nasze ugrupowanie.

Mirosław Banach
Wicestarosta Tarnowski
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
w Powiecie Tarnowskim

Tarnów, 23 kwietnia 2013 r.