dzisiaj jest: 4 maja 2024 r.   ::    imieniny: Florian, Malwina, Monika

W ZSOiZ w Ciężkowicach pożegnano maturzystów

W ZSOiZ w Ciężkowicach pożegnano maturzystówLata nauki minęły szybko uczniom klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego i klas czwartych techników Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach. Aż wreszcie nadszedł czas rozstania… Uroczystość pożegnania abiturientów naszej szkoły odbyła się 26 kwietnia  2013 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej.

W tym roku oprócz Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i oczywiście samych zainteresowanych, uroczystość zaszczycili swoją osobą m.in: Edmund Juśko – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, Wojciech Skruch – zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego, Zbigniew Jurkiewicz – Burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice, pani Barbara Dagmara Niziołek – Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, pani Kazimiera Gdowska-Trela – radna Powiatu Tarnowskiego, pani Joanna Tomicka – Martuś – lokalna restauratorka,  pan Krzysztof Domarecki – kierownik Gastronomii Dworek Gościnny Grupa Thermaleo Szczawnica oraz pani Aleksandra Ciszewska – koordynatorka Projektu „Dzień z Podravką”.
W ZSOiZ w Ciężkowicach pożegnano maturzystów
Nie obyło się oczywiście bez mowy pożegnalnej wygłoszonej przez pana dyrektora Andrzeja Burnusa oraz życzeń powodzenia na egzaminie maturalnym, egzaminie zawodowym i na dalszej drodze życiowej.  Najzdolniejszym uczniom Dyrektor Szkoły i Dyrektor Wydziału Edukacji wręczyli dyplomy oraz nagrody książkowe. Przyznano je głównie za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i 100% frekwencję.  Wyróżniono także uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz prace na rzecz szkoły.
W ZSOiZ w Ciężkowicach pożegnano maturzystów
Gratulacji, ciepłych słów i kwiatów nie było końca, bo przez trzy lub cztery lata nauki uczniowie zapisali się w historii szkoły,  zżyli się zarówno ze szkołą jak i ze sobą.
Pożegnanie uświetnił bogaty montaż słowno – muzyczny przygotowany dla abiturientów przez kolegów z młodszych klas oraz występ muzycznej grupy ADHD składającej się z tegorocznych absolwentów.
W drugiej części uroczystości podsumowano II edycję konkursu „Dzień z Podravką”. Naszą szkołę
w wielkim finale tej edycji konkursu reprezentowały „mistrzynie”: Bożena Rąpała, Justyna Lisik oraz Kinga Kiełbasa – uczennice klasy III Technikum Zawodowego Kucharz, które zajęły I miejsce w kraju.
Została również przekazana główna nagroda w postaci TIR’a z ośmioma paletami produktów firmy PODRAVKA. Wśród nich mnóstwo przypraw, sosów, ryżu, makaronu, koncentratów itp. Dzięki tej nagrodzie młodzież klas gastronomicznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach będzie mogła w szerszym zakresie rozwijać swoje umiejętności kulinarne.