dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

W Zakliczynie i Powiecie Tarnowskim będzie królować fasola

fasola 2013 miniW najbliższą sobotę i niedzielę w Zakliczynie odbędzie się XIV Święto Fasoli, impreza która na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny Powiatu Tarnowskiego i regionu. Do uczestnictwa w przygotowanych na Święto Fasoli atrakcjach zapraszają Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Pierwszy dzień imprezy będzie upływał pod hasłem „Pożegnanie lata z Fasolą”, natomiast drugi - „Smak Małopolski”. Nie zabraknie promocji produktów regionalnych, gier i konkursów oraz koncertów.

W bieżącym roku odbędzie się już czternasta edycja zakliczyńskiego Święta Fasoli. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych imprez, której celem jest promocja produktu lokalnego i tradycyjnego na terenie Małopolski. Miejscem imprezy jest Kompleks Rekreacyjno-Sportowy „Kamieniec” w Zakliczynie.

Program imprezy przedstawia się następująco:

31 sierpnia (sobota) - Pożegnanie Lata z Fasolą

16.00 - Inauguracja XIV Święta Fasoli
16.15 - 19.30 - Gry i konkursy „Spotkajmy się w Zakliczynie nad Dunajcem”
19.30 - Festyn w Fasolandii z zespołem „Pyrek band”

1 września (niedziela) - Smak Małopolski

10.00 - Zasmakuj w Małopolsce - promocja produktów regionalnych, posiadających oznaczenia europejskie takich jak; Oscypek, Redykołka, Bryndza Podhalańska, Fasola Piękny Jaś, Karp Zatorski, Kiełbasa Lisiecka, Suska Sechlońska, Chleb Prądnicki, Obwarzanek Krakowski, Jabłka Łąckie
10.00 - 13.30 - Występy artystyczne m.in.: „Kumotry”, Zespół Folklorystyczny „Gwoździec”, Gabriela Grabowska z zespołem Twist.
13.30 - 14.30 - W 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej koncert Apolinarego Polka „Na starej mapie”
14.30 - 15.30 - Oficjalne uroczystości XIV Święta fasoli
15.30 - 19.00 - Koncert Zespołu „Baciary” oraz polsko-łemkowskiego zespołu folk-rockowego „Dollars Brothers”

Serdecznie zapraszamy!