dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

„Bravo Maestro” po raz jedenasty

bravo maestro2016 min4 sierpnia 2016 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca zbliżający się Festiwal Muzyki Kameralnej „Bravo Maestro”.

Organizatorzy tegorocznej edycji podkreślali wyjątkowość festiwalu z uwagi na fakt, iż odbywa się ona dokładnie w 20. rocznicę pierwszego festiwalu zainicjowanego przez wybitnego skrzypka Vadima Brodskiego oraz ówczesną Dyrektor Centrum Paderewskiego - śp. Annę Knapik w roku 1996. Główna idea festiwalu - spotkanie czołowych polskich solistów i kameralistów, najlepsze wykonania, twórcza wymiana inspiracji - od lat pozostają niezmienne. Również tegoroczna atrakcyjna programowo formuła zawiera w sobie propozycje muzyczne dla szerokiego grona odbiorców o zróżnicowanych gustach muzycznych.

Program wydarzeń koncertowych zaprezentował Dyrektor Centrum Paderewskiego Łukasz Gaj. Na spotkaniu z przedstawicielami mediów obecny był także Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński.

Patronat honorowy nad Festiwalem „Bravo Maestro” objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Wszystkie zaplanowane koncerty odbędą się w Letniej Sali Koncertowej kompleksu dworsko-parkowego Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Bilety do nabycia w biurze Centrum od 8 sierpnia 2016 r. Istnieje ożliwość rezerwacji biletów pod nr tel.: 14 621 09 21.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.paderewski.tarnow.pl oraz https://www.facebook.com/centrum.paderewskiego.

Zdjęcia z konferencji dostępne są tutaj.

bravo maestro plakat 2016