dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Wojewoda wizytował grunty pod realizację programu Mieszkanie+

mieszk plus lus miniBurmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak wyznaczył na terenie gminy grunty gdzie będą mogły być zrealizowane budynki w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Teren w Lusławicach wizytował już Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Program ten zakłada m.in. budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności. Inwestycje mieszkaniowe będą realizowane na zasadach rynkowych na nieruchomościach będących obecnie w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości S.A. Mieszkanie plus może wystartować już na początku 2018 roku, a w założeniu ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkaniowe średniozamożnych Polaków.

mieszk plus lus 1
- Znajdujemy się na działce pond 50 arowej w Lusławicach gdzie chcemy wybudować budynek wielorodzinny dla 40 rodzin. Chcemy, aby rodziny, które szukają mieszkań w pobliskich miastach zostały tutaj w Zakliczynie i zakładały rodziny. Nie wszystkich stać na budowę nowego domu, więc mogliby skorzystać z programu mieszkanie plus, które daje możliwości nabycia mieszkania na własność po latach. Mamy przygotowane grunty w Lusławicach i w Paleśnicy, gdzie łącznie powstałoby 70 mieszkań o powierzchni 50 do 60 metrów kwadratowych - informuje Dawid Chrobak.

mieszk plus lus 2
Program skierowany będzie do Polaków, których dochody uniemożliwiają zakup własnego mieszkania. Jednocześnie ich zarobki wykluczają otrzymanie lokum od np. gminy. Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, który osobiście oglądał grunt poinformował, że lokalizacje nieruchomości zaproponowaną przez włodarza Zakliczyna przeanalizuje spółka BGK Nieruchomości. - Zależy nam, aby w dużych miastach i miasteczkach powstawały takie mieszkania, bowiem ciągle w naszym społeczeństwie jest bardzo dużo osób młodych, którzy zawierając związek małżeński nie maja zdolności kredytowych, a chcieliby mieć swój kat. To jest bardzo potrzebny projekt i dobrze, że samorządy włączają się w jego realizację - dodaje Wicewojewoda.

/tekst udostępnił Wiesław Szczupak/