dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Wykazali się wiedzą o żołnierzach WP na misjach pokojowych i stabilizacyjnych

kon dw 2017 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbył się konkurs wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych „Żołnierze Wojska Polskiego na misjach pokojowych i stabilizacyjnych”, który wiąże się z powiatowymi obchodami Dnia Weterana działań poza granicami państwa.

Obchody organizuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk Piotr Waręcki. Odbędą się one Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku 23 maja (wtorek) - początek o godz. 10.00.

kon dw 2017 1
W konkursie wzięło udział pięć drużyn, po dwóch uczniów każda. Najlepsza okazała się drużyna ZSOiZ w Gromniku.

kon dw 2017 2
Laureatami konkursu zostali:
1) Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku (Tomasz Marszał, Anna Smosna);

kon dw 2017 3
2) Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Tuchowie (Krzysztof Brończyk, Wojciech Grzybowski);

kon dw 2017 4
3) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach (Jan Abramowicz, Tomasz Bęben).

kon dw 2017 5
Jury konkursowe stanowili: płk Zbigniew Radoń, mjr Andrzej Kuś (reprezentujący WKU w Tarnowie) oraz dr Paweł Juśko (przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Tarnowie).

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas powiatowych obchodów Dnia Weterana Misji Poza Granicami Państwa - 23 maja br.