dzisiaj jest: 15 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Nina, Celina, Walerian
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Centrum Paderewskiego zaprezentowało kalendarz artystyczny na rok 2018 oraz nowy logotyp

cp kon pras 2018 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, poświęcona kalendarzowi wydarzeń artystycznych, zaplanowanych w roku 2018 w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dyrektor Centrum, Łukasz Gaj, zaprezentował również nowy logotyp tej instytucji.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz przypomniał, iż od blisko roku Centrum jest w prestiżowym gronie instytucji, współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczył również, iż w roku 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, sfinalizowana została ważna dla tej placówki inwestycja. - Nowa droga dojazdowa z mostem poprawiła w sposób znaczący dostępność komunikacyjną do Centrum Paderewskiego - mówi Roman Łucarz. - Dla mnie to symboliczna inwestycja, która w piękny sposób wpisuje się w obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Ignacy Jan Paderewski jest przecież uznawany za jedną z kluczowych postaci w tym historycznym procesie - podkreślił Starosta.

cp kon pras 2018 1

Dyrektor Centrum Łukasz Gaj podsumował miniony rok działalności tej instytucji. - Zrealizowaliśmy 61 projektów artystycznych, podczas których wystąpiło 694 wykonawców. Kompleks dworsko-parkowy Ignacego Jana Paderewskiego odwiedziło łącznie 17 tys. melomanów i zwiedzających.

cp kon pras 2018 2
- Program, który pragniemy Państwu zaproponować na rok bieżący wypełniony będzie muzyką najznakomitszych polskich kompozytorów w wykonaniu wybitnych polskich artystów - mówił Łukasz Gaj.

Wśród najważniejszych wydarzeń artystycznych Centrum Paderewskiego na 2018 rok wymienić należy: koncert Mateusza Ziółko z zespołem (21 kwietnia) - na inaugurację sezonu koncertowego; Warsztaty z Mistrzami - Tydzień Talentów (14-20 maj); koncert fortepianowy Beaty Bilińskiej (14 maja); koncert L’arte del Violino (na finał Tygodnia Talentów) z udziałem Krzysztofa Jakowicza - skrzypce, Jakuba Jakowicza - skrzypce, Roberta Morawskiego - fortepian; IV Przegląd Pieśni Kresowej (8 czerwca); koncert „U progu lata” Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego z zespołem (9 czerwca); koncert Doroty Miśkiewicz z pianistami jazzowymi oraz Atom String Quartet (28 lipca); XII Festiwal Muzyki Kameralnej BRAVO MAESTRO (23-25 sierpnia); „Carmen” G. Bizeta (na otwarcie BRAVO MAESTRO) (23 sierpnia); Recital mistrzowski z udziałem Szymona Nehringa i Kwintetu Śląskich Kameralistów (24 sierpnia); „Maraton Niepodległy. 100 lat polskiej muzyki” (25 sierpnia); koncert Piotra Machalicy z zespołem w utworach Wojciecha Młynarskiego (6 października); II edycja Festiwalu „Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc (4-10 listopada); koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (4 listopada); „Opera Manru” I. J. Paderewskiego (10 listopada).

cp kon pras 2018 3
Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprezentował również nowe logo tej instytucji oraz zapowiedział w drugiej połowie roku nową odsłonę oficjalnej strony internetowej, za pośrednictwem której prowadzona będzie także internetowa sprzedaż biletów na wydarzenia kulturalne i koncerty w Centrum Paderewskiego.