dzisiaj jest: 20 września 2018 r.   ::    imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Młodzież z Francji, Hiszpanii i Turcji gości w tuchowskim Koperniku

wym change tuch 2018 miniCzwarta wymiana młodzieży, odbywająca się w ramach projektu I CHANGE, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus plus, stała się faktem. Tym razem młodzież wraz z nauczycielami ze szkół partnerskich Trouville-sur-Mer we Francji, Fuengirola w Hiszpanii i Samsun w Turcji przyjechała do Liceum w Tuchowie.

Tematem przewodnim spotkania młodzieży w tuchowskim liceum jest „Budowanie tolerancji między narodami o różnym pochodzeniu etnicznym”, dlatego też młodzież uczestniczy w warsztatach poświęconych właśnie tej kwestii. Gospodarze chcą pokazać partnerom ciekawe i ważne miejsca oraz zabytki. W programie wymiany znalazły się zatem wycieczki do: Zakopanego, Krakowa, Wieliczki, Krosna i Bóbrki.

wym change tuch 2018 1
Młodzież będzie pracować nad produktami projektu: komiksem oraz broszurą informacyjną. Wielorakie działania projektowe będą sprzyjać rozwijaniu kompetencji kluczowych do których między innymi należą: porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie inicjatywa i przedsiębiorczość oraz  świadomość i ekspresja kulturalna.

Młodzież z Hiszpanii, Francji i Turcji goszczą rodziny uczniów LO w Tuchowie.

wym change tuch 2018 2
W Tarnowie uczestnicy projektu zwiedzili między innymi: Muzeum Etnograficzne, ratusz, bimę, pomnik gen. Józefa Bema oraz Plac Więźniów Oświęcimia.

W piątek 16 marca w Domu Kultury w Tuchowie będzie miało miejsce wydarzenie podsumowujące wszystkie cztery wymiany młodzieżowe. Międzynarodowe spotkanie młodzieży potrwa do 18 marca 2018 roku.