dzisiaj jest: 2 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Największe środki z „Programu wyrównywania różnic między regionami” w Małopolsce trafiają do Powiatu Tarnowskiego

rozmiar tekstu w artykule:

wyrownyw roz pom reg 2018 miniW Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się uroczystość podpisania umów pomiędzy samorządem Powiatu Tarnowskiego a Małopolskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”. Projekty opiewają na łączną kwotę pond 840 tys. zł, zaś dofinansowanie PFRON wynosi ponad 480 tys. zł.

Projekty realizowane w bieżącym roku z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” obejmują zakup dwóch samochodów dziewięcioosobowych do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domów Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach i Stróżach oraz zakup dwudziestomiejscowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Ponadto obejmują zdania związane z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych poprzez tworzenie nowych stanowisk pracy.

wyrownyw roz pom reg 2018 1

Natomiast druga umowa dotyczy likwidacji barier architektonicznych poprzez dobudowę windy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim. Łączna wartość projektów wynosi ponad 840 tys. zł, w tym dofinansowanie ze środków PFRON, w wysokości ponad 480 tys. zł.

wyrownyw roz pom reg 2018 2

- Dzisiaj podpisujemy umowę  na zakup miniautobusu na dwadzieścia miejsc, którego łączny koszt będzie wynosił około 250 tys. zł., mającego służyć do przewozu dzieci z niepełnosprawnością, pobierających naukę w Specjanym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Dofinansowanie z PFRON to aż 170 tys. zł. Przewidywana jest dalsza wymiana taboru pojazdów samochodowych w Domach Pomocy Społecznej. Niedawno nowe samochody otrzymały DPS w Nowodworzu i Dom Dziecka w Rzuchowej. Dzisiaj mamy środki na dwa kolejne minibusy dla DPS w Wietrzychowicach i Stróżach - tłumaczy Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

wyrownyw roz pom reg 2018 3

- Do tej pory nie było takiej sytuacji, abyśmy pozyskali tak znaczne środki z PEFRON - dodaje Starosta Tarnowski.

wyrownyw roz pom reg 2018 4

- Dzięki aktywności władz powiatu, wojewody i kierownictwa PFRON, do Powiatu Tarnowskiego trafiła duża pula środków na właściwe funkcjonowanie opieki społecznej. To co dzieje się w Powiecie Tarnowskim w tym zakresie jest wyjątkowe. Ja patrzę przez pryzmat działania samorządów w całym kraju i ewidentnie Powiat Tarnowski wysuwa się na prowadzenie jeśli chodzi o dbałość o osoby niepełnosprawne - mówiła obecna na uroczystości Wiceminister Zdrowia - Józefa Szczurek Żelazko.

wyrownyw roz pom reg 2018 5

- Osiągnęliście Państwo pierwsze miejsce w pozyskiwaniu środków z dodatkowego programu PFRON. Kwota blisko 500 tys. zł jest najwyższą alokacją w Małopolsce w ramach środków na likwidację problemów transportowych i komunikacyjnych osób niepełnosprawnych - podkreśliła Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON - Marta Mordarska.

wyrownyw roz pom reg 2018 6

Podczas podpisania umów obecni byli także: Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma oraz Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:924
Wczoraj:1293
W tym tygodniu:2217
W tym miesiącu:2217
Ogółem:1315658

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!