dzisiaj jest: 19 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Wola Rzędzińska: 15 sierpnia – obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej

rozmiar tekstu w artykule:

swieto wojska polskiego 2013 mini15 sierpnia 2018 roku na stadionie LKS „Wolania” w Woli Rzędzińskiej odbędą się obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, na które zapraszają Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Od 1992 roku dzień 15 sierpnia obchodzony jest jako Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, na pamiątkę zwycięstwa Wojska Polskiego nad Armią Czerwoną.

Uroczystości w Woli Rzędzińskiej rozpoczną się o godz. 16.30 defiladą grup rekonstrukcji historycznej. O godz. 17.30 zaplanowany został piknik wojskowy, w ramach którego zaprezentowane będą pokazy umiejętności kawaleryjskich, pokaz strzelania z repliki armaty przeciwpancernej Bofors, pokaz przedwojennego czołgu typu TKS, prezentacje umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia Wojsk Obrony Terytorialnej, pojedynki rycerskie. Nie zabraknie poczęstunku tradycyjną, żołnierską grochówką.

O godzinie 10.30 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół BOYS.

obchody bitwy warszawskiej 2018

Bitwa Warszawska była przełomowym wydarzeniem wojny polsko-bolszewickiej. Doprowadziła do załamania ofensywy Armii Czerwonej. Zwycięstwo Wojska Polskiego było możliwe między innymi dzięki męstwu żołnierzy polskich, poświęceniu i patriotycznej postawie społeczeństwa polskiego oraz doskonałym planom operacyjnym Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego i Sztabu Generalnego WP na czele z gen. Tadeuszem Rozwadowskim.

Zwycięstwo armii polskiej w Bitwie Warszawskiej z sierpnia 1920 roku porównywane jest do bitwy nad Marną, która w roku 1914 ocaliła Paryż i Francję. Edgar Vincent wicehrabia D'Abergnon, brytyjski polityk i dyplomata, szef alianckiej misji międzysojuszniczej do Polski, nazwał wiktorię warszawską osiemnastą decydującą bitwą w dziejach świata.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:474
Wczoraj:577
W tym tygodniu:1699
W tym miesiącu:10542
Ogółem:1104666

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd