dzisiaj jest: 21 kwietnia 2019 r.   ::    imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Podczas dożynek dziękowaliśmy rolnikom za trud ich pracy

rozmiar tekstu w artykule:

doz rel 2018 miniZa nami jubileuszowe dwudzieste Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Mimo niesprzyjającej pogody i tak sporo osób przybyło na teren ośrodka sportowo-rekreacyjnego Kamieniec, aby podziękować Bogu za udane zbiory, rolnikom za trud całorocznej pracy, a także obejrzeć przepiękne wieńce dożynkowe z gmin tworzących nasz powiat.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa. W homilii mocno podkreślił rolę pracy rolnika.

doz rel 2018 1

Następnie w pięknym i gościnnym Zakliczynie przybyłych gości powitali Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. A powiatowe dożynki zaszczycili swoją obecnością między innymi Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Senator Kazimierz Wiatr, Poseł Michał Wojtkiewicz, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys oraz Radni Wojewódzcy - Anna Pieczarka i Adam Kwaśniak. Obecna była także delegacja z francuskiego miasta Longueau z Burmistrz Colette Finet oraz  Prezesem Komitetu ds. Współpracy Europejskiej Miasta Longueau Raymondem Filipiakiem na czele.

doz rel 2018 2

Starosta Roman Łucarz mówił, że nikt tak jak Polacy nie szanuje chleba. Dziękował rolnikom za trud całorocznej pracy. - W imieniu wszystkich, którzy korzystają z owoców Waszej pracy, dziękuję Wam - drodzy rolnicy za wielki trud, za dobrą pracę i za jakże godną postawę. Dziękuję za Wasz patriotyzm, za przywiązanie do tradycji i jej kultywowanie, za Wasze świadectwo pięknego życia, z którego siłę może czerpać nasz naród. Za to, że tak mało czasami wymagacie, a tak dużo dajecie - powiedział Roman Łucarz.

doz rel 2018 3

Burmistrz Dawid Chrobak podkreślił, że dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika. Po ciężkiej pracy należy się odpoczynek, a my wszyscy, którzy korzystamy z darów ziemi mamy okazję podziękować rolnikom za trud włożony w zbiór plonów. Mamy okazję oddać hołd spracowanym rękom polskiego rolnika, dzięki którym na naszych stołach nie brakuje chleba.

doz rel 2018 4

Starostowie dożynek Lucyna i Jan Zelkowie przekazali okazałe bochenki chleba, upieczone z tegorocznego ziarna na ręce Starosty Romana Łucarza oraz Burmistrza Dawida Chrobaka. Odczytany został list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

doz rel 2018 5

Na wniosek samorządu rolniczego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał honorową odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”, która wręczona została Markowi Kogutowi, rolnikowi z Tarnowa, gospodarującemu na przeszło 60 hektarach.

doz rel 2018 6

W kategorii wieńca tradycyjnego pierwsze miejsce przyznano wieńcowi z Gminy Szerzyny, a w kategorii wieniec współczesny wygrał wieniec z Gminy Gromnik. Rozstrzygnięto V edycję konkursu na Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego. W tym roku wygrał Józef Kwapniewski, Sołtys z Gminy Wierzchosławice.

doz rel 2018 7

A potem przyszedł czas na zabawę. Uczestników dożynek bawił zespół Złoty Maanam.

Partnerem wydarzenia była Grupa Azoty S.A.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:58
Wczoraj:248
W tym tygodniu:2995
W tym miesiącu:9252
Ogółem:1072420

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!