dzisiaj jest: 19 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Bezpiecznie i komfortowo - otwarcie Ośrodka w nowej lokalizacji

rozmiar tekstu w artykule:

otwar sosw miniTo, co dla wielu jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe, stało się możliwe. W Wierzchosławicach - Dwudniakach uroczyście otwarto Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w nowej lokalizacji. Przeniesiony został ze Zbylitowskiej Góry.


Tempo prac było błyskawiczne. Przetarg na adaptację budynku i terenu po byłej filii Szkoły Podstawowej w Dwudniakach (przysiółku w Wierzchosławicach) dla potrzeb Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozstrzygnęło w ubiegłym roku. Firma, która go wygrała od razu energicznie rozpoczęła roboty. Efekty, które można było zobaczyć podczas oficjalnej inauguracji działalności Ośrodka w nowej lokalizacji, przeszły najśmielsze oczekiwania.

otwar sosw 1

- To historyczna chwila. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Powiecie Tarnowskim w kończącej się kadencji samorządu powiatowego - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz. -W wysokiej jakości obiekcie będą realizowane najnowsze i unikalne w kraju formy terapii. To będzie jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych tego typu Ośrodków w Polsce.

otwar sosw 2

Starosta podziękował tym, którzy w największym stopniu przyczynili się do tego sukcesu inwestycyjnego. Pracownikom starostwa, którzy przygotowali bardzo dobry wniosek o środki unijne. Zarządowi Województwa Małopolskiego, który go zaakceptował i zdecydował o przyznaniu dotacji, a - przypomnijmy - z prawie 11 mln zł wydanych na to przedsięwzięcie 7,2 mln zł to pieniądze z UE. Radzie Gminy Wierzchosławice za podjęcie uchwały o przekazaniu działki w Dwudniakach za niewielką kwotę, rodzicom i nauczycielom - za udział w projektowaniu Ośrodka, przedstawianie swoich postulatów i oczekiwań.

otwar sosw 3

Poświęcenia nowego obiektu dokonał Biskup Tarnowski ks. Andrzej Jeż. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innymi Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Posłowie Anna Czech i Michał Wojtkiewicz, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys. Zebrani wysłuchali prelekcji na temat historii Ośrodka i aktualnych form terapii. Obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu wychowanków Ośrodka. Wręczono odznaczenia powiatowe i podziękowania.

Oficjalnie przekazano też dla potrzeb podopiecznych najnowocześniejszą wersję mercedesa - małego autobusu przystosowanego do przewozu 19 osób, zakupionego przez starostwo, a współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Będziemy teraz niezależni transportowo - nie ukrywał zadowolenia dyrektor SOSW Jacek Frankowski.

otwar sosw 4

Dodajmy, że cały kompleks w Wierzchosławicach - Dwudniakach to prawie dwa hektary w pięknym, malowniczym i spokojnym miejscu. Obiekt składał się będzie z dwóch części. Pierwsza - czyli budynek główny to będzie szkoła z internatem, świetlicą i salą gimnastyczną. Druga to kryta ujeżdżalnia ze stajnią do prowadzenia zajęć z hipoterapią wzbogacona o zaplecze socjalne. Obie części połączone zostaną ze sobą przewiązką, co jest niezwykle istotne dla zdrowia dzieci. W starej lokalizacji - Zbylitowskiej Górze były cztery budynki. Wychowankowie przemieszczali się kilkakrotnie w ciągu dnia, co było uciążliwe zwłaszcza zimą. W dodatku były to budynki przestarzałe, wymagające dużych nakładów finansowych, nie spełniające współczesnych standardów.

otwar sosw 5

W Wierzchosławicach - Dwudniakach powstanie też plac zabaw oraz bezpieczne boisko sportowe z nawierzchnią poliuretanową. Tam wszystko jest nowe, bezpieczne, komfortowe.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:557
Wczoraj:577
W tym tygodniu:1782
W tym miesiącu:10625
Ogółem:1104749

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!