dzisiaj jest: 26 maja 2019 r.   ::    imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Premier Beata Szydło odwiedziła SOSW w Dwudniakach

premier szydlo sosw miniNowy rok szkolny powiatowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy rozpoczął w nowej lokalizacji w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Z tej okazji społeczność ośrodka odwiedziła Wicepremier Rządu RP Beata Szydło, która zapoznała się z efektami tej najważniejszej w bieżącej kadencji samorządu, inwestycji realizowanej przez władze Powiatu Tarnowskiego.

- To jest przykład tego, jak wiele można dokonać, gdy jest dobra współpraca samorządu z rządem oraz środowiskiem - podkreśliła Premier Beata Szydło. - Tutaj też doskonale widać jak dużo serca w to przedsięwzięcie włożyli pracownicy ośrodka, rodzice i wszystkie osoby odpowiedzialne za to dzieło - mówiła Pani Premier.

premier szydlo sosw 1

- W momencie gdy wybudujemy w tym miejscu jeszcze halę do hipoterapii oraz wdrożymy wszystkie  planowane innowacyjne formy terapii, będzie to najnowocześniejszy ośrodek w Polsce - tłumaczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

premier szydlo sosw 2

Obecnie w ośrodku uczy się około 60 podopiecznych. - Cała inwestycja ze względu na swój charakter i kontekst była dla nas dużym wyzwaniem. Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować Pani Premier Beacie Szydło to miejsce i dobrą atmosferę, jaka panuje w naszym ośrodku - mówił Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.