dzisiaj jest: 18 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu „ABC zarządzania wolontariatem”

reg cen wol kr miniRegionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza przedstawicieli małopolskich NGOs i instytucji odpowiedzialnych za koordynację pracy wolontariuszy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu „ABC zarządzania wolontariatem”, które odbędzie się dnia 23 października 2018 roku w Krakowie - w godzinach od 9:00 do 16:00.

Adresaci szkolenia: Szkolenie dedykowane jest koordynatorom, którzy na co dzień współpracują z wolontariuszami w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach, które zgodnie z prawem mogą korzystać ze świadczeń wolontariuszy. Szkolenie będzie szansą na zgłębienie wiedzy, wymianę doświadczeń i inspirację dla doświadczonych koordynatorów oraz poznanie zasad zarządzania wolontariuszami dla osób rozpoczynających współpracę z wolontariuszami.

Tematyka: Aspekty prawne wolontariatu, rekrutacja i budowanie zespołu wolontariuszy, motywowaniei nagradzanie, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych

1. Pakiet podstawowy - czyli co KAŻDY powinien wiedzieć o wolontariacie :
- definicja wolontariatu
- rodzaje wolontariatu
- aspekty prawne wolontariatu zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - obowiązki korzystającego
- prawa i obowiązki wolontariusza

2. Przygotowanie placówki do współpracy z wolontariuszami:
- moja organizacja a Indywidualny Program Wolontarystyczny
- jak zbudować zespół wolontariuszy - metody/kanały rekrutacji, ogłoszenie rekrutacyjne
- niepisany kontrakt oczekiwań

3. Moja organizacja - Przyjazna Wolontariuszom
- jak motywować i nagradzać wolontariusza, by został z nami jak najdłużej
- kryteria Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom
- diagnoza i karta naprawcza

Warunki Szkolenia: Każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne, certyfikat oraz poczęstunek. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ilość dostępnych miejsc: 14. Dokładne miejsce szkolenia zostanie podane osobom, które zakwalifikują się na szkolenie. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 17 października 2018 roku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY.

O Trenerze: Monika Pendolska - autorka i koordynatorka projektów społecznych, animatorka wolontariatu, certyfikowana trenerka, doradczyni w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Założycielka i koordynatorka bielskiego Centrum Wolontariatu przy BielskimStowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”. Członkini Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Z wolontariatem związana od roku 2007. Główną pasją zawodową jest praca z młodzieżą, szkolenie wolontariuszy i organizacji, współpraca ze szkołami i wsparcie w rozwoju szkolnych kół wolontariatu.

Więcej Informacji: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, Katarzyna Puśledzka, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 603332868

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy - dostępne są - tutaj.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.