dzisiaj jest: 18 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

Działacze solidarnościowego podziemia z wysokimi odznaczeniami państwowymi

odznacz solidar miniPrezydent RP Andrzej Duda nadał wysokie odznaczenia państwowe działaczom solidarnościowej opozycji w czasach PRL. Otrzymali je m.in. za wyjątkowe zaangażowanie w procesie przemian politycznych i działalność w okresie stanu wojennego.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowano Daniela Mosio, a Złotymi Krzyżami Zasługi Stanisława Boryczkę, Kazimierza Kubisztala i Zdzisława Jasiewicza. Odznaczenia w Starostwie Powiatowym w Tarnowie wręczył Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

odznacz solidar 1

- To wyjątkowo ważne odznaczenia dla wyjątkowych ludzi. W stanie wojennym dodawali otuchy innym, pomagali, stracili zdrowie - stwierdził Antoni Lis, Prezes Tarnowskiego Stowarzyszenia Kombatantów i Osób Represjonowanych w Tarnowie.

odznacz solidar 2

Przewodniczący tarnowskiej „Solidarności” Romuald Jewuła powiedział, że są to osoby, które na rzecz wolnej Polski działały jeszcze przed 1980 rokiem czyli przed powstaniem Związku. - Oni przez wiele lat walczyli o zmianę systemu, walczyli o demokratyczną Polskę - dodał.

odznacz solidar 3

W uroczystości uczestniczyła również Poseł na Sejm RP Anna Czech.

odznacz solidar 4