dzisiaj jest: 5 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Zabytkowa figura odzyskuje blask

rozmiar tekstu w artykule:

renow kapliczki mini 1Zakończył się pierwszy etap prac konserwatorskich przy renowacji zabytkowej figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem, datowanej na rok 1887, a znajdującej się na terenie zespołu parkowo-pałacowego Ankwiczów, mieszczącego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach.

Prace wykonane w pierwszym etapie dotyczyły głównie renowacji terakotowej figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem, która w wyniku wcześniejszych, niefachowych prób jej odnawiania, znajdowała się w stanie wysokiej destrukcji. Powierzchnia figury została poddana wstępnemu oczyszczeniu z zanieczyszczeń. Wykonano badania stratygraficzne, usunięto wiele warstw przemalowań i uzupełnień cementowych na stabilnych fragmentach figury oraz określono grubość i zakres pozostałych, przeznaczonych do usunięcia w kolejnych etapach prac.

renow kapliczki 1

Następnie wykonane zostało wstępne wzmocnienie struktury rzeźby środkami krzemoorganicznymi, dając tym samym podstawę do wykonywania dalszych prac konserwatorskich w 2019 roku.

Konserwację rzeźby sfinansowano między innymi ze środków Województwa Małopolskiego, przyznanych w ramach konkursu „Małopolskie Kapliczki 2018”.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:639
Wczoraj:1234
W tym tygodniu:5327
W tym miesiącu:5327
Ogółem:1318768

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!