dzisiaj jest: 17 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marian, Jan, Antoni
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Zabytkowa figura odzyskuje blask

rozmiar tekstu w artykule:

renow kapliczki mini 1Zakończył się pierwszy etap prac konserwatorskich przy renowacji zabytkowej figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem, datowanej na rok 1887, a znajdującej się na terenie zespołu parkowo-pałacowego Ankwiczów, mieszczącego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach.

Prace wykonane w pierwszym etapie dotyczyły głównie renowacji terakotowej figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem, która w wyniku wcześniejszych, niefachowych prób jej odnawiania, znajdowała się w stanie wysokiej destrukcji. Powierzchnia figury została poddana wstępnemu oczyszczeniu z zanieczyszczeń. Wykonano badania stratygraficzne, usunięto wiele warstw przemalowań i uzupełnień cementowych na stabilnych fragmentach figury oraz określono grubość i zakres pozostałych, przeznaczonych do usunięcia w kolejnych etapach prac.

renow kapliczki 1

Następnie wykonane zostało wstępne wzmocnienie struktury rzeźby środkami krzemoorganicznymi, dając tym samym podstawę do wykonywania dalszych prac konserwatorskich w 2019 roku.

Konserwację rzeźby sfinansowano między innymi ze środków Województwa Małopolskiego, przyznanych w ramach konkursu „Małopolskie Kapliczki 2018”.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:396
Wczoraj:681
W tym tygodniu:2149
W tym miesiącu:7498
Ogółem:1030605

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!