dzisiaj jest: 17 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marian, Jan, Antoni
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Zakliczyn ma plac targowy z prawdziwego zdarzenia

plac targowy zakl miniTargowica „Mój Rynek” - tak nazywa się plac targowy w Zakliczynie, który oficjalnie został otwarty w środę 19 grudnia z udziałem Anny Pieczarki z Zarządu Województwa Małopolskiego. Lokalni producenci w komfortowych warunkach będą mogli tam sprzedawać m.in. produkty rolno-spożywcze oraz ekologiczną żywność na specjalnie oznakowanych stoiskach.

Przebudowa targowiska przy ul. Grabina kosztowała prawie 1,2 mln zł, a przeszło pół miliona zł to dotacja unijna - z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

plac targowy zakl 1

- Ta inwestycja to kolejne nasze przedsięwzięcie w kierunku umacniania pozycji Zakliczyna jako handlowej stolicy Pogórza - mówił Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

plac targowy zakl 2

Wraz z nim przecięli wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność placu targowego m.in. Marszałek Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie  - Stanisław Nadolnik i Henryk Lasota. Targowisko poświęcił proboszcz parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie ks. Paweł Mikulski.

plac targowy zakl 3

Zbudowana została kompletna infrastruktura handlowa i usługowa. Na utwardzonym placu wyznaczonych zostało 88 stoisk handlowych. Większość jest pod zadaszeniem. Plac podzielony jest na strefy handlowe z asortymentem owocowo-warzywnym, ogrodniczym, dla hodowców (zboża na karmę, pasza dla zwierząt), jest też miejsce z wagą do sprzedaży żywnych zwierząt. Wykonana została ponadto droga dojazdowa z chodnikiem oraz urządzony został parking dla samochodów.

plac targowy zakl 4

Targowisko wyposażone zostało w odpływy wody deszczowej, sanitariaty, wykonane zostały przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Będzie mogło funkcjonować przez cały rok i będzie ogólnodostępne.