dzisiaj jest: 17 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marian, Jan, Antoni
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Zakliczyn ma plac targowy z prawdziwego zdarzenia

rozmiar tekstu w artykule:

plac targowy zakl miniTargowica „Mój Rynek” - tak nazywa się plac targowy w Zakliczynie, który oficjalnie został otwarty w środę 19 grudnia z udziałem Anny Pieczarki z Zarządu Województwa Małopolskiego. Lokalni producenci w komfortowych warunkach będą mogli tam sprzedawać m.in. produkty rolno-spożywcze oraz ekologiczną żywność na specjalnie oznakowanych stoiskach.

Przebudowa targowiska przy ul. Grabina kosztowała prawie 1,2 mln zł, a przeszło pół miliona zł to dotacja unijna - z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

plac targowy zakl 1

- Ta inwestycja to kolejne nasze przedsięwzięcie w kierunku umacniania pozycji Zakliczyna jako handlowej stolicy Pogórza - mówił Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

plac targowy zakl 2

Wraz z nim przecięli wstęgę, oficjalnie inaugurując działalność placu targowego m.in. Marszałek Anna Pieczarka z Zarządu Województwa Małopolskiego, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zakliczynie  - Stanisław Nadolnik i Henryk Lasota. Targowisko poświęcił proboszcz parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie ks. Paweł Mikulski.

plac targowy zakl 3

Zbudowana została kompletna infrastruktura handlowa i usługowa. Na utwardzonym placu wyznaczonych zostało 88 stoisk handlowych. Większość jest pod zadaszeniem. Plac podzielony jest na strefy handlowe z asortymentem owocowo-warzywnym, ogrodniczym, dla hodowców (zboża na karmę, pasza dla zwierząt), jest też miejsce z wagą do sprzedaży żywnych zwierząt. Wykonana została ponadto droga dojazdowa z chodnikiem oraz urządzony został parking dla samochodów.

plac targowy zakl 4

Targowisko wyposażone zostało w odpływy wody deszczowej, sanitariaty, wykonane zostały przyłącza do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Będzie mogło funkcjonować przez cały rok i będzie ogólnodostępne.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:374
Wczoraj:681
W tym tygodniu:2127
W tym miesiącu:7476
Ogółem:1030583

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!