dzisiaj jest: 18 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Letnia sala koncertowa Centrum Paderewskiego w nowej odsłonie

letnia sala konc cp miniCentrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w roku 2018 zrealizowało projekt pn. „Rozbudowa Stodoły - Letniej Sali Koncertowej w kompleksie dworsko-parkowym w Kąśnej Dolnej”. Przedsięwzięcie to dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wkład własny zagwarantował organizator Centrum - Powiat Tarnowski.

Do dyspozycji melomanów oddana została szatnia oraz toalety, a dla usprawnienia pracy organizacyjnej przy koncertach i festiwalach pomieszczenie techniczne. Tym samym obecny wygląd sali koncertowej nawiązuje do oryginalnej bryły budynku pochodzącego z pierwszej połowy XX wieku.

letnia sala konc cp 1

Spośród innych istotnych elementów przedsięwzięcia wymienić należy również montaż hydrantu przeciwpożarowego oraz instalacji odgromowej, a także wykonanie chodnika wokół budynku. Wewnątrz sali koncertowej zamontowany został nowoczesny system oświetlenia, gwarantujący podwyższenie standardów odbioru oferty koncertowej instytucji.