dzisiaj jest: 19 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Blisko dwie dekady współpracy z 6 Batalionem Dowodzenia

rozmiar tekstu w artykule:

poligon wizyta 2019 miniJuż 19 lat uczniowie klas liceum wojskowego Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu mają przywilej nosić czerwone berety i chusty. Jest to możliwe dzięki podpisanemu w 2000 roku porozumieniu z Jednostką Wojskową 4009 w Krakowie, na podstawie którego prowadzone jest szkolenie wojskowe.

Wówczas miało ono charakter eksperymentu z zakresu edukacji obronnej młodzieży z rozszerzonym programem przysposobienia wojskowego. Jak twierdzą uczniowie ZSLiT - czerwone symbole zobowiązują. Dlatego też 1 marca Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie Czesław Mida oraz Dyrektor szkoły Agnieszka Kapek spotkali się z dowódcą 6 Batalionu Dowodzenia ppłk. Marcinem Malinowskim. Mogli również wizytować szkolenie młodzieży klasy wojskowej w ramach lekcji otwartej, która odbyła się w Garnizonowym Ośrodku Szkolenia „PASTERNIK”.

poligon wizyta 2019 1

Tematyka szkolenia obejmowała: zagadnienia inżynieryjno-saperskie z zakresu budowy i działania oraz sposobu ustawiania min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych występujących w wojsku polskim; podstawowe wiadomości z zakresu IED oraz rozpoznawanie IED w zróżnicowanym środowisku; szkolenie medyczne - CLS, ratownictwo pola walki, szkolenie strzeleckie - postawy strzeleckie BLOS. Dzięki współpracy z 6 Batalionem Dowodzenia podobne zajęcia odbywają się cyklicznie. Jak twierdzi Dyrektor szkoły, Agnieszka Kapek, stałe wsparcie opiekującej się uczniami ZSLiT JW. 4009 oraz zaangażowanie ppłk Marcina Malinowskiego powodują, że klasy wojskowe ZSLiT w Wojniczu wyróżniają się na tle innych klas wojskowych.

poligon wizyta 2019 2

Nabór do klasy wojskowej prowadzony jest z sukcesem każdego roku. Obecnie szkolenie wojskowe prowadzone jest na podstawie porozumienia zawartego 12 września 2008 roku w formie innowacji pedagogicznej z 6 Batalionem Dowodzenia. Aktualnie zajęcia wojskowe realizowane są w klasie I i II w wymiarze 3 godzin tygodniowo. W klasie pierwszej uczniowie dodatkowo realizują szkolenie w ramach tygodniowego obozu wojskowego. Po zakończeniu szkolenia uczniowie otrzymują stosowny certyfikat autoryzowany przez szkołę i jednostkę patronacką.

poligon wizyta 2019 3

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:473
Wczoraj:577
W tym tygodniu:1698
W tym miesiącu:10541
Ogółem:1104665

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!