dzisiaj jest: 26 maja 2019 r.   ::    imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Kolejne środki rządowe na inwestycje w powiatową infrastrukturę drogową przyznane

promesa mswia 2019 miniBlisko 2 mln 400 tys. zł otrzyma Powiat Tarnowski na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Stosowną promesę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał z rąk Wicepremier Beaty Szydło oraz Ministra Joachima Brudzińskiego Wicestarosta Tarnowski, Jacek Hudyma.

Dotacja przyczyni się do wykonania remontu drogi powiatowej Filipowice - Borowa (w Borowej, w Gminie Zakliczyn). Na realizację tej inwestycji powiat otrzymał 680 tys. zł. Na remont drogi powiatowej Rzuchowa - Pleśna - Siedliska (na terenie Lichwina i Siedlisk) zostało przyznanych 670 tysięcy złotych. Na zadanie: remont drogi Ciężkowice - Turza w miejscowościach Ostrusza i Turza przyznanych zostało 580 tys. zł., a na remont jezdni Rzepiennik Suchy - Olszyny - 370 tys. zł. Z dotacji ministra będą prowadzone także prace na drodze powiatowej Zalasowa - Joniny - Szerzyny (w Joninach i Ryglicach). Natomiast kwota, 80 tys. zł, przypadnie na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej związanej ze stabilizacją osuwiska w Zalasowej, przy drodze powiatowej.

promesa mswia 2019 1

- Złożyliśmy sześć wniosków, wszystkie zyskały akceptację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pozyskane przez nas środki stanowią 80 procent inwestycji, pozostałe 20 procent zabezpieczyliśmy w budżecie powiatu - informuje Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma.

- W imieniu samorządu powiatu dziękuję Pani Premier Beacie Szydło oraz Panu Ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu, a także Panu Wojewodzie Piotrowi Ćwikowi. Przyznane nam środki pozwolą utrzymać wysoki poziom inwestycji w infrastrukturę drogową, za którą odpowiadamy - podkreśla Jacek Hudyma.

fot. udostępnił M. Kowalski (Przegląd Regionalny)