dzisiaj jest: 19 września 2019 r.   ::    imieniny: Konstancja, January
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Pod patronatem Starosty Tarnowskiego: 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych

zajac 2019 mini21 marca Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, zapraszają na 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

Przegląd odbędzie się 21 marca 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zaprezentuje się w nim dziewięć grup teatralnych w trzech kategoriach wiekowych. Swój udział potwierdziły grupy teatralne z Niedomic, Rzuchowej, Żabna, Klucz, Dąbrowy Tarnowskiej, Rzepiennika Strzyżewskiego, Głogoczowa i Nowego Targu. Przedstawienia oceniać będzie komisja artystyczna, która przyzna nagrody i wyróżnienia oraz wytypuje teatr do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

zajac 2019 1

Na zakończenie Przeglądu, o godz. 17.00, wystąpi w Żabnie Teatra Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „Kapitan Porządek”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa retrospektywna „Poziomkowe migawki 2018” oraz uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Pacynki, marionetki, kukły”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Przeglądu jest wolny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz.