dzisiaj jest: 18 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Promesy dla strażaków ochotników

promesy osp 2019 miniZarząd Powiatu Tarnowskiego przeznaczył w bieżącym roku kwotę 340 tys. zł na dofinasowanie zadań Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu. Promesy potwierdzające otrzymanie dofinasowania wręczone zostały tradycyjnie podczas spotkania władz powiatu ze strażakami ochotnikami w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Dofinansowanie otrzymało sto trzynaście jednostek OSP.

- Dofinansowanie, które przeznaczamy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu, służby podniesieniu ich mobilności oraz skuteczności działania. To przede wszystkim doposażenie, zakupy specjalistycznego sprzętu, czy też ubrań bojowych,bądź środków ochrony osobistej - informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

promesy osp 2019 1

- Bezpośrednio do naszych jednostek OPS w tym roku trafia kwota 340 tys. zł. To nieco mniej niż w ubiegłym, w którym przekazaliśmy na realizację zadań straży ochotniczych kwotę blisko 400 tys. zł. Wynika to jednak z faktu, iż dodatkowo przeznaczamy 100 tys. zł na poprawę łączności w Powiecie Tarnowskim, co przecież będzie miało także bezpośredni wpływ na działalność jednostek OSP - tłumaczy Roman Łucarz.

promesy osp 2019 3

W uroczystym wręczeniu promes, które odbyło się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP - Michał Wojtkiewicz, Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski - Jacek Hudyma, Przewodniczący Rady Powiatu - Paweł Smoleń, a także Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - Marek Bębenek, Komendant Miejski PSP - Piotr Szpunar, jak również Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP - Kazimierz Sady.

promesy osp 2019 4

- Ratownictwo, które chce korzystać z nowoczesnych i efektywnych narzędzi jest kosztowne. Są to jednak wydatki, które raz poniesione będą służyć działaniom na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców przez długie lata - dodaje Małopolski Komendant PSP, st. bryg. Marek Bębenek.

promesy osp 2019 2

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

promesy osp 2019 5