dzisiaj jest: 15 października 2019 r.   ::    imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Piknik na wysokości 434 metrów

kokocz 2019 mini aNa jeden z najważniejszych punktów widokowych i turystycznych Powiatu Tarnowskiego, Górę Kokocz (434 metry n.p.m.) w Gminie Ryglice, tłumnie przybyli mieszkańcy okolicy i regionu, a także goście z różnych zakątków Polski. W kolejnej edycji, odbywającego się tam pikniku, dostępnych było wiele atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, dla całych rodzin.

Obecni byli też przedstawiciele Parlamentu i władz samorządowych: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, Radni Województwa Małopolskiego - Stanisław Bukowiec i Wojciech Skruch. Górę Kokocz odwiedzili także Radni Powiatu Tarnowskiego: Krzysztof Płaczek i Władysław Olszówka.

kokocz 2019 1 a

Na scenie pojawili się uczniowie ze szkół w Woli Lubeckiej i Lubczy, kabaret Chojco oraz zespoły ludowe działające przy Ośrodku Kultury w Ryglicach: Z Pod Dęba, W Kuźni u Kowala, Spod Kokocza i Lubczanie. Specjalnym punktem programu był przelot samolotu z Aeroklubu Podhalańskiego ze słodką niespodzianką. Imprezie towarzyszyły wystawy różnych instytucji, sponsorów, twórców oraz degustacje potraw przygotowanych przez koła gospodyń z terenu Gminy Ryglice: KGW Joniny, KGW Kowalowa, KGW Lubcza, Koło Pań Rygliczanki. Całość zwieńczyła zabawa taneczna.

kokocz 2019 2 a
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

kokocz 2019 3

Piknik został zorganizowany przez: Sołectwo Wola Lubecka, Sołectwo Lubcza, OSP Wola Lubecka, OSP Lubcza, Szkoła Podstawowa w Woli Lubeckiej, Zespół Szkół w Lubczy oraz Ośrodek Kultury w Ryglicach.

kokocz 2019 4