dzisiaj jest: 21 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Z wizytą u repatriantów

rozmiar tekstu w artykule:

u repatriantow miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak złożyli wizytę rodzinie repatriantów, Państwu Buss, potomkom polskich zesłańców z Kazachstanu, którzy od kilku tygodni mieszkają w  Charzewicach.

Pani Nadieżda Buss przyjechała z Kazachstanu do zakliczyńskiej gminy wraz ze swoim synem Andrzejem i synową Kristiną. Wcześniej w Polsce - w Koszycach Małych w Gminie Tarnów, zamieszkał z żoną i dziećmi drugi syn Pani Nadieżdy - Siergiej. W Kazachstanie wciąż jest jeszcze jej córka i dwoje wnuków.  - W imieniu całej społeczności Powiatu Tarnowskiego, a także władz powiatowych, pragnę gorąco powitać Was na Ziemi Tarnowskiej. Cieszymy się z Państwa obecności wśród nas, a także z tego, iż stajecie się naszymi sąsiadami - powitał Starosta Tarnowski rodzinę repatriantów. - Zapewniamy o naszej przyjaźni i życzliwości. Mamy nadzieję, iż będziecie traktowali to miejsce, jak Wasz prawdziwy dom. Ze swojej strony deklaruję, iż wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn, Panem Dawidem Chrobakiem, uczynimy wszystko, aby tak właśnie było - podkreślił Roman Łucarz.

u repatriantow 1
Odwiedzając nowych mieszkańców Charzewic, przedstawiciele Zarządu Powiatu przekazali im praktyczny upominek na potrzeby gospodarstwa domowego. - Państwo Buss mieszkają w dobrych warunkach, o co zadbał samorząd Zakliczyna - mówił Wicestarosta Tomasz Stelmach. - Były budynek domu nauczyciela został dla nich wyremontowany i odpowiednio przygotowany - dodaje.

- Osobiście uważam, iż powinien być realizowany specjalny program powrotu Polaków z byłych krajów ZSRR do ojczyzny - tłumaczy Starosta Roman Łucarz. - Zachęcam pozostałych naszych samorządowców do podobnych inicjatyw, jaką zrealizowano w Gminie Zakliczyn.

Podczas wizyty u repatriantów rozmawiano o rodzinnych losach i przeżyciach przodków Pani Nadieżdy podczas wywózki na Wschód, a także o życiu w Kazachstanie, obecnej sytuacji w tym państwie oraz o planach Państwa Buss na najbliższą przyszłość.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:23
Wczoraj:585
W tym tygodniu:1189
W tym miesiącu:9812
Ogółem:1133521

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!