dzisiaj jest: 10 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Julia, Judyta, Daniel

ostrow most

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Mania Pomagania - siódma edycja największej charytatywnej akcji w regionie

rozmiar tekstu w artykule:

mania pom rel 2019 miniPo raz siódmy w Koszycach Małych odbył się koncert charytatywny „Mania Pomagania”, którego celem jest pomoc dzieciom z regionu tarnowskiego, potrzebującym wsparcia finansowego w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Akcję wsparli Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń, którzy byli obecni na tym wydarzeniu.

Tym razem zbierano pieniądze dla dwójki rodzeństwa - trzyletnich bliźniaków Igorka i Wiktorka z Woli Rzędzińskiej oraz czteroletniej Elenki i jej dwuletniego braciszka Danielka z Zawady.

mania pom rel 2019 1

Wydarzenie rozpoczęło się zmaganiami sportowymi. Następnie były koncerty orkiestr dętych i młodych talentów. Przygotowano ciasta domowego wypieku, był staropolski bigos, można było zmierzyć sobie ciśnienie i wykonać niektóre badania, wziąć udział w konkursach z nagrodami. Wszystko za darmo, wystarczyło jedynie wrzucić do puszki symboliczną kwotę, włączając się tym samym do pomocy pokrzywdzonym przez los dzieciom. Wieczorową porą dla wszystkich przybyłych zaśpiewali Andre i Sławomir. Z koszyckiej sceny wybrzmiały takie przeboje jak „Miłość, miłość w Zakopanem”, „Czarodziejko, serc złodziejko” czy „Ale, ale Aleksandra”.

mania pom rel 2019 2

- Kiedy siedem lat temu postanowiliśmy zorganizować pierwszą „Manię Pomagania” nawet w najśmielszych snach nie myśleliśmy, że efekt będzie tak wspaniały - powiedziała pomysłodawczyni i organizator charytatywnej akcji Anna Pieczarka, obecnie Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Stwierdziła, że dzisiaj coraz więcej osób w regionie tarnowskim może o sobie powiedzieć, że są „maniakami pomagania”.

mania pom rel 2019 3

- Dla mnie „Mania Pomagania” to Basia, dla której zagrał Enej w 2013 roku, a dziś jest tu z nami jako wolontariusz i zbiera pieniądze dla walczących o życie małych bohaterów. To Wojtuś, z chorym serduszkiem, dla którego zaśpiewała Ania Wyszkoni. Spotkałam go niedawno w przedszkolu w Radlnej z radością słuchając jak śpiewa. To seniorzy, którzy dzwonią, proponując wsparcie i rodzice uczniów piekący ciasta. A przede wszystkim tysiące ludzi co roku otwierających swoje serca na cierpienie najmłodszych - dodała Anna Pieczarka.

mania pom rel 2019 4

Kwota zebrana podczas tegorocznej akcji nie została jeszcze podliczona, ale efektem poprzednich sześciu „Mani Pomagania” było ponad 350 tys. zł, które trafiły do rodziców 18 chorych i niepełnosprawnych dzieci. W organizację tegorocznego koncertu charytatywnego - podobnie jak poprzednich - mocno zaangażowane była Gmina Tarnów oraz Radio RDN Małopolska.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:495
Wczoraj:656
W tym tygodniu:1151
W tym miesiącu:5583
Ogółem:1191519

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd