dzisiaj jest: 23 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Niezwykły festyn sołecki w Zabłędzy

zabledza festyn 2019 miniJuż po raz trzynasty społeczność Zabłędzy w Gminie Tuchów zorganizowała festyn sołecki. W bieżącym roku patronował mu Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Festyn korespondował z ważnymi dla mieszkańców Zabłędzy rocznicami: 13. rocznicą nadania Szkole Podstawowej w Zabłędzy imienia Jana Pawła II, 8. rocznicy wręczenia sztandaru szkole, jak również drugim zabłędzkim świętem wyrobów tradycyjnych i regionalnych, a także diamentowymi i złotymi godami mieszkańców Zabłędzy i dorocznymi dożynkami wiejskimi.

zabledza festyn 2019 1

Festyn objął honorowym patronatem Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który stwierdził, że po raz pierwszy od siedmiu lat jego pracy w samorządzie powiatowym, został zaproszony jako gość honorowy na dożynki wiejskie. Z okazji tych uroczystości przygotowany został program artystyczny, zaś młoda poetka zabłędzka - Patrycja Chwistek napisała na tą okazję wiersz pt. „Nietypowy Gość”, dedykowany Staroście Tarnowskiemu.

zabledza festyn 2019 2

Podczas festynu odbyły się konkursy, atrakcje, występy i zabawy dla rodzin, dzieci i dorosłych. Radna i Sołtys Zabłędzy - Ewa Michałek przekazała Staroście Tarnowskiemu tradycyjny wieniec dożynkowy, w którego środku znajdują się herby - Powiatu Tarnowskiego i Gminy Tuchów. Chleby dożynkowe wraz z miodem Sołtys przekazała Burmistrzowi Tuchowa - Magdalenie Marszałek i Staroście Romanowi Łucarzowi. Również wszyscy zaproszeni goście otrzymali symboliczne chlebki i miody, co jest już tradycją Zabłędzy, ze wglądu na wysoko rozwinięte pszczelarstwo.

zabledza festyn 2019 3

Od dwunastu już lat z okazji tych uroczystości wydawana jest coroczna bezpłatna gazeta „Nasza Wieś Zabłędza”, którą przygotowuje Krzysztof Jasiński. Sołectwo w sposób szczególny na dożynkach honoruje swoich mieszkańców obchodzących Złote i Diamentowe Gody. W tym roku jedna para obchodziła złoty jubileusz pożycia małżeńskiego, a dwie diamentowy. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście, bawili się przy muzyce zespołu Akord.

zabledza festyn 2019 4

Organizatorami Festynu była Radna i Sołtys Zabłędzy - Ewa Michałek wraz z Radą Sołecką i Domem Kultury w Tuchowie.

zabledza festyn 2019 5

W tym tygodniu:2064