dzisiaj jest: 25 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

wykleci 2020 zaproszenie

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Tarnowskie obchody Dnia Sybiraka i rocznicy agresji ZSRR na Polskę

rozmiar tekstu w artykule:

dzien sybiraka 2019 miniData 17 września przypomina dramatyczne i tragiczne wydarzenie w historii Polski, jakim była agresja ZSRR na wschodnie tereny II Rzeczypospolitej. To również Dzień Sybiraka, święto ustanowione przez Sejm RP w 2013 roku. W Tarnowie główne uroczystości Dnia Sybiraka i 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę odbyły się przy Pomniku Ofiar Stalinizmu.

Główną ceremonię patriotyczną przy monumencie poprzedziło złożenie zniczy i modlitwa przy Symbolicznym Grobie Sybiraka na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

dzien sybiraka 2019 1

Natomiast w tarnowskiej Bazylice Katedralnej odprawiona została Msza św. w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie.

dzien sybiraka 2019 2

Przy Pomniku Ofiar Stalinizmu zgromadziły się liczne poczty sztandarowe i delegacje organizacji kombatanckich, w tym Związku Sybiraków Oddział w Tarnowie, samorządowców, służb mundurowych oraz szkół. Pododdział honorowy wystawiło XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie.

dzien sybiraka 2019 3

W imieniu samorządu i mieszkańców Powiatu Tarnowskiego symboliczną wiązankę kwiatów złożył Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - 17 września wojska sowieckie wkroczyły na terytorium Polski, która wówczas zmagała się z napaścią Niemiec hitlerowskich. Rozpoczął się czwarty rozbiór, najkrwawszy w naszej historii - przypominał Starosta Roman Łucarz. - Naszym obowiązkiem jest pamięć i uczestnicząc w tych obchodach właśnie ją wyrażamy - mówi Starosta Tarnowski.

dzien sybiraka 2019 4

Obchody zorganizował Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz Związek Sybiraków Oddział w Tarnowie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:32
Wczoraj:749
W tym tygodniu:781
W tym miesiącu:13894
Ogółem:1236700

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!