dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Młodzi recytatorzy poszukiwani

poszukiwania 2019 miniMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz dwunasty organizuje eliminacje do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” 2019, które odbędą się 9 października 2019 roku. Do udziału w przesłuchaniach zaproszeni są młodzi recytatorzy oraz wykonawcy poezji śpiewanej z terenu Powiatu Tarnowskiego.

Organizatorami turnieju są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież z powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu - poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.

Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym, który w tym roku planowany jest w Żabnie.

Regulamin turnieju oraz karta zgłoszenia dostępne są - tutaj.