dzisiaj jest: 15 października 2019 r.   ::    imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Zasłużeni dla Niepodległej z Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości

medale stulecia cp miniMinister Wojciech Kolarski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, wręczył Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości osobom z regionu tarnowskiego, które zasłużyły się w służbie państwu i społeczeństwu. Medal jest ustanowiony z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy i nawiązuje do wręczanego w okresie II Rzeczypospolitej Medalu 10-lecia odzyskanej niepodległości.

- Medale te są wyrazem wdzięczności za Państwa pracę i wkład w budowanie niepodległego państwa - podkreślił Poseł na Sejm Michał Wojtkiewicz.

medale stulecia cp 1

- Gratuluję wszystkim odznaczonym. Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości są nadawane przez Pana Prezydenta w tym szczególnym okresie, w którym świętujemy ten niezwykły jubileusz dla naszej państwowości - mówił Wojciech Kolarski. - Otrzymują go osobowości z różnych obszarów naszego życia społecznego, które miały swój udział w budowaniu i umacnianiu niepodległości. Państwo jesteście wśród nich - stwierdził Minister Kolarski.

medale stulecia cp 2

W imieniu odznaczonych przemawiał Karol Krasnodębski, legenda „Solidarności”, działacz Komitetów Obywatelskich i Poseł na Sejm kontraktowy. - To skromne wyróżnienie, ale ma dużą rangę symboliczną - zauważył Karol Krasnodębski.

medale stulecia cp 3

Prezydent RP Andrzej Duda nadał Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości następującym osobom z regionu tarnowskiego:
Roman Bulanda
Dawid Chrobak