dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Rozmowy w sprawie mostu

konf most ostrow miniW  Urzędzie Miasta Tarnowa odbyły się rozmowy na temat przyszłości zamkniętego dla ruchu mostu nad Dunajcem w Ostrowie. Efektem rozmów był konsensus, iż należy zbadać możliwości przebudowy mostu w oparciu o istniejące już podpory, co miałoby trwać krócej niż budowa mostu tymczasowego, przy założeniu, że takie rozwiązanie będzie realne.

Na zaproszenie Prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli w Urzędzie Miasta Tarnowa odbyła się dyskusja na temat najlepszych rozwiązań związanych z dalszymi losami zamkniętego dla ruchu mostu w Ostrowie. Oprócz gospodarza uczestniczyli w niej: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, Wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz oraz przedstawiciele Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie i Powiatowego Zarządu Dróg.

W trakcie rozmów omawiana była między innymi kwestia przebudowy starego obiektu, polegająca na jego rozbiórce i budowie nowej konstrukcji mostowej, opartej na istniejących już podporach, z wykorzystaniem istniejących przyczółków. Według Prezydenta Tarnowa taka przebudowa powinna trwać krócej niż budowa mostu tymczasowego, ze względu na mniejszą liczbę potrzebnych pozwoleń i istniejące już drogi dojazdowe. Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaznaczył, iż w Starostwie również brana jest pod uwagę taka ewentualność. Dodał, że będzie rozmawiał w tej sprawie z Zarządem Województwa Małopolskiego.

Koncepcja przebudowy została także uznana za słuszną przez Wójta Wierzchosławic Andrzeja Mroza i Burmistrza Radłowa Zbigniewa Mączkę. Uczestnicy rozmów zgodzili się, iż należy jak najszybciej uzyskać wiedzę o możliwościach przebudowy mostu, a następnie spotkać się, aby uzgodnić dalsze wspólne działania.

Roman Ciepiela zaproponował również, aby fachowcy możliwie szybko sprawdzili, czy po odciążeniu mostu z niepotrzebnych konstrukcji i usunięciu asfaltu, na czas trwania prac sprawdzających, nie można przywrócić, na tak przygotowanym moście, ruchu pieszo-rowerowego. Prezydent Tarnowa podtrzymał deklarację z końca listopada, iż w takiej sytuacji miasto przedłużyłoby do mostu linie autobusów komunikacji miejskiej.